18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Aktywistki FEMEN-u znów chciały ukraść puchar Euro 2012. Ze sloganem "Pier... Euro!" na brzuchu [WIDEO]

Nie udało się w Kijowie, spróbowały w Dniepropietrowsku. Cel: jedna z największych świętości kibica piłki nożnej - puchar Henri Delaunaya.

Całe zdarzenie trwało zaledwie kilkanaście sekund. Aktywistka FEMEN -u weszła na podest, zdarła z siebie koszulę i chwyciła za puchar. Na brzuchu kobiety widniał slogan: "Pier... Euro!" . Ochroniarze zareagowali błyskawicznie, zasłonili ją kocem i odebrali feministce statuetkę.

Działaczki FEMEN-u znów zaatakowały puchar Euro na Ukrainie

Incydent miał miejsce na głównym placu w Dniepropetrowsk u , gdzie niedawno wystawiono puchar na widok publiczny, dając kibicom możliwość pamiątkowego zdjęcia.

Kobieta, która zdjęła bluzkę na znak protestu to 21-letnia Inna Szewczenko , a towarzyszyła jej 46-letnia, sympatyzująca z organizacją francuska dziennikarka. Obydwie kobiety zatrzymała policja.

Ona również wspiera naszą walkę z seksizmem i prostytucją i postanowiła sama wziąć w niej udział - skomentowała postawę dziennikarki rzeczniczka FEMEN-u Anna Hutsol

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI FEMENU >>

Akcja była kolejnym wyrazem sprzeciwu FEMEN- u wobec panującego wśród kibiców piłki nożnej seksizmu i rozkwitowi seksturystyki na czas Euro 2012 . To już druga, nieudana próba "kradzieży" pucharu. Pierwsza miała miejsce w Kijowie 12 maja. Nagranie poniżej.

 

FEMEN zapewnił na swojej stronie internetowej, że ostatnie dwie akcje to dopiero początek i zapowiedź tego, co szykują na Euro. Tymczasem puchar rusza w dalszą trasę po Ukrainie.

Nawozy, czopki... Co jeszcze sprzedają seksistowską reklamą? [13 ZDJĘĆ 18+]>>

Więcej o: