Przez przypadek nabrał tysiące fanów "Powrotu do przyszłości". Uwierzyli, że to jest TEN dzień

Oglądaliście kultowe w niektórych kręgach filmy o przygodach Marty'ego McFly'a? Jeśli tak, to pewnie pamiętacie moment z drugiej części serii, w którym Doc ustawiał licznik samochodu, aby wyruszyć do przyszłości.

Obrazek z datą 27 czerwca 2012 roku był wczorajszym hitem internetu. Dziesiątki tysięcy ludzi udostępniało go na Facebooku, pisało o nim na Twitterze. Nabrało się także wiele publicznych profilów różnych firm i instytucji. Na przykład Nowa Fantastyka (i Knorr).

Powrót do przeszłościPowrót do przeszłości fot. facebook.com

Problem w tym, że dzień z przyszłości, do którego w 1985 roku wyruszył McFly, wcale nie wypadał wczoraj. W stosownym fragmencie filmu wyraźnie widać, że data, na którą wszyscy czekają to 21 października 2015 roku! Mamy więc sporo czasu, aby upodobnić świat do wizji twórców filmu.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy ludzie nabierają się na datę skoku Marty'ego McFly'a Dwa lata temu bardzo podobna historia wprowadziła w błąd jeszcze większą liczbę ludzi. Wtedy jednak miało chodzić o 5 lipca 2010.

Skąd wzięła się wczorajsza pomyłka? Człowiek, który za nią odpowiada, twierdzi, że to nie było zamierzone. Fałszywą datę zawdzięczamy Steve'owi Berry'emu, dyrektorowi ds. serwisów społecznościowych w firmie Simply Tap. Steve przygotował ten obrazek, aby rozreklamować nowe wydanie trylogii na Blu-ray. Zdjęcie miało być nawiązaniem do wspomnianego wyżej kawału z 2010 roku.

Wypromowaliśmy obrazek w pełni przekonani, że ludzie będą pamiętali o wcześniejszym żarcie - twierdzi Berry - uznaliśmy, że nikt nie nabierze się na ten sam numer po raz drugi.

No cóż, okazało się, że internet ma krótką pamięć. Jednak mimo wprowadzenia tylu ludzi w błąd, Berry nie zamierza przepraszać. Żałuje jedynie, że na obrazku nie znalazło się żadne odniesienie do promowanego produktu, przez co zmarnował się cały, nieoczekiwany viralowy potencjał tej reklamy.

Polskie samochody ze śmieci z lat 60. Amerykanie: "Biedni Polacy" >>>

Kawały głupie, wredne i łatwe w przygotowaniu [ZDJĘCIA] >>>

Więcej o: