Gigantyczny krokodyl siał postrach wśród mieszkańców. Teraz został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

No i oczywiście stał się atrakcją turystyczną.

Tego prawdziwego giganta wśród gadów schwytano w okolicach filipińskiego miasteczka Bunawan. Obławę urządzono, gdyż Lolong - tak nazwano stwora - był podejrzany o dokonywanie śmiertelnych ataków. I choć opowieści o nim budziły grozę, nikt chyba nie spodziewał się, jak wielki jest naprawdę.

Po tragicznej śmierci 9-letniej dziewczynki i rybaka zdecydowano się na radykalne środki. W trwającej prawie trzy tygodnie akcji uczestniczyło ponad 100 mieszkańców, wykonano wiele specjalnych pułapek ze stalowych lin. W końcu w jedną z nich zwierze się zaplątało.

Okazało się, że Lolong mierzy 6,17 metra i waży ponad tonę. Udało się schwytać go żywcem, więc szybko zainteresowali się nim przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa. Uznano go za największego krokodyla, jaki kiedykolwiek znalazł się w niewoli. Poprzedni rekordzista był znacznie mniejszy, mierzył "zaledwie" 5 metrów.

Filipiński krokodyl już zaczął odpłacać mieszkańcom przeszłe krzywdy. Został główną gwiazdą założonego w Bunawan parku ekoturystycznego, a od kiedy wiadomość o jego złapaniu się upowszechniła, chętnych na obejrzenie gada nie brakuje. Zwiększony ruch turystyczny przyniósł miastu już ponad 3 miliony pesos.

Burmistrz Bunawan Edwin Elorde ma jednak mieszane uczucia odnośnie całej tej sprawy.

Z jednej strony jesteśmy bardzo dumni, bo to wszystko świadczy o ogromnej bioróżnorodności naszych terenów, ale wielu ludzi wciąż obawia się, że Lolong mógł nie być sam.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że w trakcie polowania na Lolonga zauważono jeszcze jednego gada, który mógł być nawet większy. Burmistrz Elorde zamierza powołać kolejny zespół i uzyskać rządowe zezwolenie na złapanie i tego krokodyla.

TOP 6 polskich spotów lat 90. Linda, Mann, Machulski. Pamiętacie? [WIDEO] >>

Chiński gangster zgubił komórkę. Znaleźli ją, zgrali zdjęcia i wrzucili do sieci [FOTO] >>

Więcej o: