Opłaca się kupować w lumpeksach. Kupił torebkę, która jest warta...

Wygląda na to, że dzięki zakupom w szmateksach można się nie tylko tanio i oryginalnie ubrać, ale i nieźle wzbogacić.

Kawowa torebka na pierwszy rzut nie robi wielkiego wrażenia. Pewnie dlatego kosztowała Johna Richardsona zaledwie 20 funtów (ok. 100 zł). Jednak w rzeczywistości warta jest o wiele więcej. Dlaczego?

Bo to nie byle jaka torebka. To wyjątkowo rzadki (wyprodukowano tylko 10 sztuk) egzemplarz Philipa Treacy z grafiką z Elvisem Presleyem zaprojektowaną przez samego Andy'ego Warhola. Ile jest warta? W butiku Treacy'ego wyceniono ją na prawie 350 tysięcy funtów, czyli milion 856 tysięcy złotych.

John Richardson jest 73-letnim emerytem z Londynu i ze względu na ograniczony budżet robi zakupy w lumpeksach dość często. Na modzie specjalnie się nie zna, ale lubi Elvisa. Właśnie dlatego torebka przykuła jego uwagę. Mężczyzna znalazł skarb w sklepie z używaną odzieżą Oxfamu , który jest organizacją charytatywną.

Philip Treacy słynie przede wszystkim ze swoich projektów kapeluszy, dzięki którym dotarł na szczyt i został rozchwytywanym projektantem akcesoriów (pracował m. in. dla Chanel i Ralpha Laurena). Niezainteresowani modą mogą kojarzyć "kapelusz-portal" , który zaprojektował dla księżnej Beatrycze .

I kto powiedział, że lumpeksy to tania i zużyta odzież?

Polskie samochody ze śmieci z lat 60. Amerykanie: "Biedni Polacy" >>>

Więcej o: