Żona Kim Dzong Una pokazała się z torebką Diora. Wartą aż...

Pierwsza dama Korei Północnej - Ri Sol-ju - ruszyła ostatnio ze swoim mężem w odwiedziny do 552. jednostki wojskowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na miejscu sfotografowano ją z torebką Diora.

Jak do tej pory, liderzy tego kraju raczej unikali epatowania bogactwem. Wygląda jednak na to, że nawet w Korei Północnej nadszedł czas na zmiany.

REUTERS/KCNA Zbliżenie na torebkę Diora, którą miała ze sobą Ri-ju. (fot. Reuters/KCNA)

Komentatorzy zauważają, że Ri-ju ubiera się na zupełnie inną modłę niż Kim Dzong Un. Podczas gdy on siedzi w unowocześnionym nieco maoistycznym mundurku - podobnym do tego, w który ubierał się jego ojciec - ona ma na sobie białą sukienkę z czarnymi detalami, dopełnioną torebką Diora wartą ok. 1600 dolarów.

Nie stwierdzono, czy torebka jest podrobiona, czy oryginalna. Można jednak zakładać, że żona Kima nie musi martwić się o pieniądze na realizację swoich zachcianek.

REUTERS/KCNA Północnokoreańscy żołnierze, którzy występowali przez Kimem i Ri. (fot. Reuters/KCNA)

Władze Korei Północnej miesiąc temu oficjalnie ogłosiły, że Ri Sol-ju jest małżonką Kim Dzong Una. Według ekspertów, jest to próba podniesienia autorytetu młodego przywódcy , szczególnie istotna w kraju, w którego kulturze życie rodzinne zajmuje wysokie miejsce.

Korea Płn. - pełne półki, bary, uśmiechnięci ludzie... [NOWE ZDJĘCIA AP] >>

Więcej o: