Michelle Obama topless na okładce pisma. "To niesmaczne"

Choć zdjęcie jest fotomontażem i tak wzbudziło sporo kontrowersji. I niesmak. Mimo to autorzy zapewniają, że intencje mieli dobre.

Twarz Michelle Obamy znalazła się na okładce hiszpańskiego magazynu Fuera de Serie . Za pomocą Photoshopa wkomponowano ją w sylwetkę kobiety pokazującej pierś. Resztę jej ciała okrywa amerykańska flaga. Artykuł z okładki zatytułowano: "Michelle wnuczka niewolnika, amerykańska dama", a dotyczy kluczowej roli pierwszej damy w reelekcji Baracka Obamy i jej olbrzymiego wpływu na kampanię męża.

asdasd asd fot. Fuera de Serie

W przypadku Michelle Obamy słowa "za każdym wielkim mężczyzną stoi wielka kobieta" nigdy nie były bardziej prawdziwe - tak brzmi pierwsze zdanie zapowiedzi artykułu na stronie internetowej pisma

Autorka fotomontażu - Karine Percheron-Daniels - w podobnie przewrotny sposób sportretowała również Baracka Obamę i królową Elżbietę II . "Zależy mi na tym, żeby te okładki prowokowały do myślenia" - tłumaczy kontrowersyjne zabiegi.

Serwis "thefrisky.com" i magazyn Clutch uznały, że okładka jest w złym guście. Zamiarem autorki było nawiązanie do dzieła francuskiej malarki Marie-Guillemine Benoist z 1800 roku - "Portrait d'une négresse". Obraz namalowano 6 lat po zniesieniu niewolnictwa we Francji i uznaje się go za dzieło feministyczne i progresywne.

fot. wikipedia.orgfot. wikipedia.org fot. wikipedia.org fot. wikipedia.org

Ale to nie pierwszy raz, kiedy "Portrait d'une négresse" wykorzystano w innym kontekście. Do obrazu nawiązała też w jednej ze swoich kampani marka Christiana Loboutina.

fot. wikipedia.orgfot. wikipedia.org fot. wikipedia.org fot. Loboutin

10 zdjęć, które przywrócą wam wiarę w ludzkość. Naprawdę [ZDJĘCIA]>>>

Celebryci jako "zwykli Amerykanie". Świetne fotomontaże [ZDJĘCIA] >>>

Więcej o: