Tajemnica pewnego znaku przy polskiej drodze. W nocy ograniczenie do 30 km/h, a za dnia... [ZDJĘCIA]

"Mój kolega z Polski dostał mandat za przekroczenie prędkości. Jechał później tą samą drogą i zauważył coś niezwykłego..." Ten post z Reddita mocno nas zaintrygował. Bo znak sfotografowany przez Polaka naprawdę wydaje się być zaczarowany.

Przy jasnym świetle widać wyraźnie, że na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ale gdy zrobi się trochę ciemniej, trzydziestka zamienia się w osiemdziesiątkę :

'Magiczny' znak"Magiczny" znak Fot. reddit.com Fot. reddit.com

Jak to możliwe? Najprostsze wyjaśnienie: kierowca przerobił zdjęcie w Photoshopie albo dorysował brakujące linie markerem przed zrobieniem drugiej fotografii. Ale na Reddicie znaleźli się ludzie, którzy twierdzą, że Polak nie starał się nikogo nabrać.

Sekretem "magicznego znaku" może być czarna taśma odblaskowa . Tak, coś takiego istnieje naprawdę. Oto dowód - rower, który w normalnym świetle jest cały czarny. Po oświetleniu mocnym reflektorem niektóre jego elementy stają się jednak śnieżnobiałe.

Redditorom pozostała do rozwiązania jeszcze jedna zagadka: kto i po co przerobił znak? Niektórzy przypuszczali, że na tej drodze obowiązywało za dnia obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h, a w nocy do 30 km/h. Ta teoria jednak nie wydaje się prawdopodobna. Wygląda więc na to, że znak został przerobiony przez bardzo kreatywnego żartownisia. Choć jego inwencja budzi podziw, takich zabaw ze znakami drogowymi zdecydowanie nie pochwalamy.

WIĘCEJ ŚMIESZNYCH I DZIWNYCH WIADOMOŚCI ZNAJDZIECIE NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU >>>