Internet śmieje się z tej mapki. Wpadka ekologów? [ZOBACZ]

Po sieci krąży infografika, która ma pokazać, jakimi ignorantami są przeciwnicy energii jądrowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że ktoś... wrobił ekologów.

Jakiś czas temu Ministerstwo Gospodarki założyło stronę PoznajAtom.pl, na której stara się przekonać Polaków do energii atomowej. W odpowiedzi ekolodzy wykupili domenę PoznajAtom.org i rozpoczęli własną kampanię "na rzecz zwiększania wiedzy społeczeństwa w temacie energetyki jądrowej ".

Strona zawiesiła działalność. Niedługo później na Facebooku powstał fanpage o nazwie "Poznawaj Atom". Wczoraj pojawiła się na nim mapka ilustrująca skutki awarii elektrowni w Gąskach. Możemy z niej wyczytać np, że ze Świnoujścia do Przemyśla jest jakieś 30 km:

Mapka z Poznawaj AtomMapka z Poznawaj Atom Fot. facebook.com/poznawajatom.ORG Fot. facebook.com/poznawajatom.ORG

Infografika natychmiast zaczęła się rozchodzić po Facebooku - ma już prawie 250 udostępnień, a ciąg komentarzy pod nią nie ma końca. Niektórzy piszą o głupocie ekologów, ale inni zauważają, że... twórcy fanpage'a są trollami, którzy podszywają się pod ekologów .

Wiele wskazuje na to, że strona rzeczywiście jest prześmiewcza. Bo czy prawdziwi ekolodzy mogliby zamieszczać tak absurdalne wpisy jak ten:

Czy wiesz że: prąd płynący z elektrowni atomowej do każdego domu czy miejsca pracy jest promieniotwórczy? Można to bardzo łatwo sprawdzić przykładając licznik Milisiwerta do każdego gniazdka elektrycznego.

Albo obrazki takie jak poniższy?

   https://www.facebook.com/poznawajatom.ORG https://www.facebook.com/poznawajatom.ORG