Awantura na wizji. "Nie chcę, aby moje dzieci bawiły się z tymi, które mają plebejskie imiona"

Jak wywołać awanturę w telewizji śniadaniowej? W Wielkiej Brytanii nie jest to zbyt trudne. Wystarczy zaprosić byłą zawodniczkę z programu "The Apprentice" i pozwolić jej na to, aby powiedziała to i owo o imionach, których nie lubi.

Katie Hopkins sprowokowała innych dyskutantów, gdy powiedziała, że "nie lubi dzieci z klas niższych" o imionach takich jak Charmaine, Chantelle, Chardonnay czy Tyler. Dodała też, że nigdy nie pozwoliłaby swoim dzieciom bawić się z kimś, kto ma tak na imię.

Jak dla mnie, imię jest najprostszym sposobem na rozpoznanie klasy, z której wywodzi się dziecko. Czy chcę, żeby moje dzieci bawiły się z kimś takim?

Gospodarze "This Morning" zaczęli dopytywać Katie, dlaczego nie chciałaby, aby dzieci z "niższych klas" bawiły się z jej pociechami. Odpowiedziała więc, że:

Nie chodzi tylko o klasę społeczną... Za tym idzie cały zestaw różnych rzeczy. Takie dzieciaki są niespokojne, zaburzają porządek w szkole. Dlatego ich nie lubię. Poza tym nie odrabiają pracy domowej i mają wątpliwe perspektywy.
 

Dodała też, że dzieci z "inteligentnymi imionami" mają inteligentniejszych rodziców, co oznacza dużo lepsze widoki na przyszłość. Stwierdzenia te rozwścieczyły goszczącą w "This Morning" pisarkę Annę May Mangan. Nazwała ona Katie Hopkins "nieznośnym snobem", a jej uwagi "wartymi parsknięcia":

Dzieci z rodzin klasy pracującej bardzo dobrze radzą sobie w szkołach. Kategoryzowanie ich na podstawie imion - których nawet nie wybrały - jest okrutne, głupie, niemiłe i potwornie staroświeckie.

Po tych słowach w studiu zaczęła się awantura, przerwana dopiero zdecydowaną interwencją gospodarzy programu. Katie Hopkins wróciła po niej do tematu imion, dodając, że nie lubi także "geograficznych" imion, takich jak Brooklyn czy London. Gdy jeden z gospodarzy przypomniał, że jej córka ma na imię India, odparowała, że:

To nie odnosi się do żadnego miejsca.

Stacja, w której nadawany jest "This Morning" - ITV - podała, że po programie ich skrzynkę e-mailową zalały setki wiadomości, w większości potępiających Katie Hopkins. Sonda przeprowadzona przez dziennikarzy wykazała, że 91 proc. widzów zdecydowanie nie zgadza się z jej zdaniem.

Więcej o: