Niezwykłe zjawisko atmosferyczne - tańczące chmury. Fizyka czy UFO? [HIT SIECI]

Rzadko możemy zobaczyć coś tak niezwykłego. Na niebie pojawiły się chmury, które wyglądają jakby były przez kogoś kontrolowane. Nieważne co spowodowało to zjawisko, wygląda naprawdę pięknie.

Nagranie nietypowo zachowujących się chmur bardzo szybko stało się hitem sieci. W ciągu kilku dni od udostępnienia na portalu liveleak.com, film obejrzało 350 000 osób.

Wideo pokazuje dziwnie wyglądające chmury, które poruszają się z niezwykłą prędkością, spowodowaną, jak się wydaje, snopem światła, który w nie uderza. W sieci pojawiło się wiele różnych opinii na temat przyczyny tego zjawiska. Fani pozaziemskich cywilizacji od razu wykorzystali wideo, aby spekulować, że to dowód na istnienie kosmitów. Z kolei naukowcy tłumaczą to podstawową fizyką.

 

Najbardziej logicznym wyjaśnieniem tego zjawiska, wydaje się być załamanie światła przez kryształy lodu w chmurze. Kryształy zachowują się jak pryzmaty i załamują światło, które przez nie przechodzi tworząc tzw. parhelion, czyli jaskrawe pierścienie występujące z boku słońca. Czasem taki fenomen nazywa słońcem pobocznym.

Więcej o: