Krabmagedon. Krwiożercze kraby atakują [FAKTOID: RELACJA NA ŻYWO]

O wylegających na ulice Szczecina krabach poinformował wczoraj Super Express. Faktoidowi szybko udało się ustalić, że sytuacja dotyczy całej Polski. Czytelnicy zalewają naszą skrzynkę zdjęciami i informacjami z pierwszej linii frontu. Żeby nie budzić paniki postanowiono ustanowić blokadę medialną. Tylko u nas relacja na żywo

[16:33] Minęła szósta godzina relacji. Kraby już tu są. Dziękujemy za uwagę.

Kraby w redakcji

[16:20] Szczecin poddaje się ostatni.

[16:06] Michał Buczyński (wiek nieustalony) zauważył w boju Janusza Techno-Korwin-Mikke-Vikinga (70 l.).

Michał Buczyński

[16:06] P olski okręt wsparcia logistycznego prowadzi ostrzał krabich oddziałów na plaży w Jastarni.

Krzysiek D. (25 l.)

[15:57] Oczy całego świata zwrócone są na Polskę.

Kalin Socjalista

Kalin Socjalista

[15:50] Coś złego dzieje się w Krakowie. Aleksander Halbina relacjonuje, że "w Krakowie hejnału nie słychać już tylko o pełnych godzinach - rozbrzmiewa on cały czas w związku z atakami krabów na Rynek" a Kamil Miłosz Hojarczyk przesyła nam niepokojące zdjęcie:

Kamil Miłosz Hojarczyk

[15:43] Daniel Bajer Bajerski o sytuacji w Pruszkowie: Pruszków upadł i nie może się podnieść. Karby jakimś cudem zdołały ominąć warszawskie korki i remontowane Aleje Jerozolimskie, po czym tłumnie napadły na bezbronnego prezydenta miasta. Po długich i krwawych negocjacjach (w ruch poszły m.in.: noże, widelce, długopisy i sos sojowy) prezydent miasta zmuszony był oddać im Powiat Pruszkowski, dzięki czemu kraby utworzyły w Polsce swoje małe Księstwo z Krabim Królem w koronie z ukwiału na czele. Pruszków otoczony został barykadami i jest całkowicie nieprzejezdny dla miejscowych. Zdołałem dotrzeć do ściśle post-tajnych krabich dokumentów opisujących cały proceder (proszę wybaczyć słabą jakość obrazu, lecz jedyny telefon jaki udało mi się zdobyć to NOKIA 5210, a nią ciężko przesyła się jakiekolwiek zdjęcia)

Daniel Bajer Bajerski

[15:37] Ruszyła zakrojona na szeroką skalę akcja dezinformacji. Lokalne redakcje uzgodniły wspólną wersję wydarzeń i twierdzą, że żadnej krabokalipsy... dzisiaj nie było.

Blokada medialna

Tymczasem tak wygląda aktualna sytuacja na Pomorzu:

Michał G. (30 l.)

[15:21] Maciejowi Olczakowi (wiek do wiadomości redakcji) udało się nagrać pierwszy atak.

[15:18] Ujawniono zapis z przemowy premiera Krabskiego

Premier Krabski

[15:13] Policji udało się ustalić, czego słuchają kraby podczas inwazji

 

[15:05] Cezary Gmyz (67 l.) na twitterze: Na skorupach krabów mogą znajdować się wysokoenergetyczne cząstki trotylu

[15:00] Nie wybierajcie się z Waszymi dziewczynami nad Wisłę w Toruniu! Wojciech Sosnowski ostrzega:

Wybrałem się dzisiaj nad Wisłę w Toruniu ze swoja dziewczyną. Chciałem jej pokazać jakim jestem siłaczem więc podniosłem leżący nieopodal kamień. Zamiast okrzyku zachwytu usłyszałem pisk przerażenia mojej dziewczyny i szarpiący ból w palcu. Okazało się, że kamień nie był kamieniem tylko KRABEM GIGANTEM! który odciął mi palec! Chyba teraz spływają w dół Wisły!

Wojciech Sosnowski

[14:50] Przez ostatnie trzy minuty wydawało się, że sytuacja w Szczecinie uspokaja się. Nic jednak bardziej mylnego

fb.com/faktoid

[14:47] Nieistniejący już Sejm powołał "Parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania krabeizacji Polski"

Sejm

[14:30] S ą coraz bliżej, nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie! Naszemu czytelnikowi udało nagrać bestię... w jego mieszkaniu...

 

[14:26] Suwałki. Kraby na ulicy Kościuszki. Padł Ratusz, kierują się w stronę pomnika Marii Konopnickiej. Prezydent Suwałk wprowadza stan wyjątkowy i podejmuje decyzję o wypuszczeniu białych niedźwiedzi z klatek. Walka trwa. Podobno od strony Litwy nadciągają posiłki. Niestety. To krabie posiłki. Relacjonuje dla Faktoidu Marcin Kapuściński (wiek do wiadomości redakcji)

[14:25] Nasi informatorzy dotarli do skandalicznego, przerażającego i bardzo wulgarnego wywiadu z premierem krabem.

 

[14:20] Cały czas spływają do nas wstrząsające relacje.

Dawid Pac

Krążą pogłoski iż zapoczątkowanie Krabmagedonu atakiem na Polskę jest nieprzypadkowe. Ze ŻZDRz (źródeł zbliżonych do rządu) wiem, iż w początkowej fazie kraby dzięki swojej budowie chciały pozostać niezauważone. Plan był prosty - kraby miały udawać pierogi (farsz różny).

W załączniku przesyłam poglądowe objaśnienie jak odróżnić kraba od pieroga. Trzymajcie się. W tych ciężkich chwilach wszyscy jesteśmy czytelnikami (wiek różny).

[14:17] Krążą pogłoski iż zapoczątkowanie Krabmagedonu atakiem na Polskę jest nieprzypadkowe. Ze ŻZDRz (źródeł zbliżonych do rządu) wiemy, iż w początkowej fazie kraby dzięki swojej budowie chciały pozostać niezauważone. Plan był prosty - kraby miały udawać pierogi (farsz różny) - tak przynajmniej twierdzi nasz ekspert Inżynier Karwowski.

W załączniku przesyła poglądowe objaśnienie jak odróżnić kraba od pieroga

Inżynier Karwowski

[14:00] Pojawiły się pierwsze przypuszczenia na temat osób odpowiedzialnych za atak.

Rad Radosław sugeruje jednak, że winę ponosi Krab-Ka'ida

[13:28] Tymczasem Faktoid przekroczył liczbę 50 tys fanów na facebook u! Ale to tylko temat zastępczy i próba odwrócenia naszej uwagi od rozgrywającego się na plażach Jastrzębiej Góry dramatu. Kacper pisze, że nie ma szans na ratunek.

Kacper Swójszczoch

[13:14] To istny krabski Potop, Częstochowa znów w oblężeniu! To podobno ostatnie, unikalne zdjęcie z monitoringu. Dziękujemy Marcuss Mcs!

Marcuss Mcs

[13:05] Szokująca informacja z Warszawy: SEJMU JUŻ NIE MA! Długo wstrzymywaliśmy przed podaniem tego doniesienia, jednak teraz jesteśmy już pewni: potwierdziły ją cztery niezależne źródła:

"Może się to wydać zaskakujące, ale maszerująca w głąb lądu armia krabów poprzez wybór obiektów ataku zdaje się zaskarbiać sympatię Polaków. Doszło wręcz do tego, że kiedy poseł Hofman wytoczył przeciwko krabom swoją legendarną, ogromną armatę, z tłumu zebranych gapiów zaczął dobiegać pomruk dezaprobaty"

Maltreting.pl

"W stolicy dylemat: krab - wróg, czy przyjaciel"

Paweł Miszczuk

"Już wiadomo, po co kraby są w stolicy. O 12 mają wygłosić swoje postulaty"

Andrzej Steć

"To zdjęcie miało być mega poufne do czasu kiedy zostanie odtajnione"

Kaczor Totumfacki

[12:38] Toruń i Podhale w ogniu. Czytelnicy zasypują nas zdjęciami z krabpokalipsy

[12:37] Niepokojące informacje od Patryka Jonssona (wiek nieznany). Twierdzi on, że atakujące nas kraby są... sztuczne. Na targach 'BlackHat' w Las Vegas w tym roku, koncern Lockheed Martin zaprezentował swoje najnowsze dzieło - Hexbug'a. Podobieństwo jest szokujące

Hexbug

[12:26] Specjalnie dla Faktoidu Jacek Gmoch (76 l.) analizuje wydarzenia w Polsce. " Nie jest mi do he, he, he" - powiedział rysując

Michał Łuczyński

[12:12] Spid Jankowski (wiek do wiadomości redakcji) twierdzi, że to nie są kraby, a tylko śluzice przebrane za kraby. Mariusz Max Kolonko (48 l.) w specjalnym wydaniu swojego nagrania mówi że to jednak są kraby. A skoro mówi, jak jest to będziemy trzymać się tej wersji

[12:06] Kraby dotarły do Tesco w Bielsku-Białej

Próbowaliśmy się skontaktować z Levonem Yemenjyanem (to chyba nie jest polskie nazwisko..). Niestety nie ma już z nim kontaktu...

[11:57] Nie jesteśmy bez szans! Pojawił się cień nadziei na pokonanie morskich intruzów. UWAGA: drastyczne zdjęcia zwyciężonego kraba:

[11:45] Emil Magnurski przysłał nam zdjęcie mające potwierdzić zaprzepaszczenie Łodzi. "Na zdjęciach satelitarnych widać rozprzestrzenianie się krabów, niedługo będą atakować Jasną Górę".

Emil Magnurski, fot. Google Maps

Zdecydowanie dementujemy jednak informacje, że ma to jakikolwiek związek z krabami. O zlikwidowaniu Łodzi informowaliśmy już dawno

[11:39] Na profilu Faktoidu na Facebooku czytelnicy na bieżąco komentują i zsyłają najnowsze doniesienia. Ekspert ds. krabów Monika Rutkowska (wiek nieznany) potwierdza, że piszemy prawdę:

Monika Rutkowska

[11:30] Gdyńska prokuratura udostępniła pierwsze nagrania z miejskiego monitoringu. Kraby do ataku zostały sprowokowane przez polskie małże, które miały zaczepiać jedną z krabich kobiet.

 

[11:20] Szokujące doniesienia ze Szczecina. KRABY WYBUDOWAŁY STARÓWKĘ

Twitter

[11:11] Katowice próbują odeprzeć wroga. Inżynier Karwowski (wiek nieznany) pisze, że "Katowice bronią się zaciekle ale krabowe ataki zdają się nie mieć końca", Wojciech Kozłowski (wiek również nieznany) przesyła zdjęcie zrobione dokładnie 5285 sekund temu.

Inżynier Karwowski i Wojciech Kozłowski

[10:45] Rzeszów w gruzach. Bartosz Szczepański (wiek nieznany) informuje, że "wysłano już ekipę poszukiwawczą w celu odnalezienia Tarnowa (683 l.)"

Bartosz Szczepański (wiek nieznany)

[10:36] Hej, hej - krab napada, dookoła ludzi gromada. Hej, hej - krab atakuje, żadnej litości nie czuje. Hej, hej - alarm dla wybrzeża, zagrożenie się rozszerza.

 

[10:36] Podobno nie ma już Francji! Informuje nas Tomasz Bartkowiak (46 l.). Wciąż staramy się potwierdzić tę informację. Znajomi Francuzi nie odbierają, przypadek?

Krabmapa

[10:15] To chyba zorganizowana akcja! "Warszawa płonie" - alarmuje nas Krzysiek D. (25 l.)

Krzysiek D. (25. l)

[10:05] Czytelnicy Fak toidu potwierdzają doniesienia Super Expresu.

Karol Szupryczyński (29 l.) z Wrocławia przysłał nam zdjęcie wraz z opisem aktualnych wydarzeń:

"Informacja od p aru godzin nieaktualna. Krab przez pomyłkę napił się wody z Odry, zmutował i pokrył się Szczeciną. W tym momencie kroczy wzdłuż wybrzeża i niszczy starówkę. Pożary budynków rozprzestrzeniają się, gęsty dym utrudnia działania naszego lotnictwa. Lotnictwo wysłało swój najlepszy sprzęt. Najlepszy, bo działa"

Sytuacja w SzczecinieSytuacja w Szczecinie Karol Szupryczyński Karol Szupryczyński

Nasi eksperci, którzy w dzieciństwie mieli wykonywane zdjęcia, analizowali je przez 40 minut i szybko potwierdzili jego autentyczność.

[10:00] Pierwszy o krabach poinformował wczoraj rano Super Express. "Panika w Szczecinie! Na ulicach miasta pojawiły się gigantyczne, bardzo niebezpieczne kraby". Pochodzące z Chin wszystkożerne potwory miały przypłynąć w zbiornikach balastowych jednego ze statków. Więcej

Teraz już wiemy, że sytuacja jest dużo bardziej poważna...

Więcej o: