Chajzer wyszedł na ulicę i sprawdził, co Polacy wiedzą o geografii. ''To jest mapa, tak?'' [WIDEO]

Echa wpisu Buzzfeeda, który pokazywał, co Amerykanie wiedzą o Europie nie milkną. Kilka dni temu sprawdzaliśmy wiedzę geograficzną naszych rodaków. A teraz pojawił się materiał Dzień Dobry TVN, w którym z tym samym zadaniem muszą zmierzyć się przechodnie. Nie poszło im zbyt dobrze.

Problemy pojawiły się już na wstępie. Jedna z zapytanych dziewczyn, widząc konturową mapę Polski, nie za bardzo wiedziała z czym ma do czynienia.

No... to jest... no... mapa, tak? Na której się znajdują różne kraje - powiedziała.

Zaczepiani przez reportera przechodnie, mieli za zadanie zaznaczyć na mapie m.in. Wrocław, Gdańsk, Kraków i Białystok. Nie poszło im najlepiej. Stolicę województwa dolnośląskiego umieszczono na Podlasiu, Kraków w Zakopanem, a Radom nieopodal Katowic.

Ale jedna osoba wyróżniała się na tle innych uczestników sondy. W materiale jej twarz zakryto, jak powiedział reporter, dla jej dobra. Dziewczyna chyba zatęskniła za zaborami, bo na mapie Polski umieściła m.in. Francję, Austrię, Holandię i... Australię. Chociaż jest niebywale śmieszna, to ta odpowiedź wydaje się nam tak nieprawdopodobna, że mamy silne podejrzenia, iż osoba była po prostu podstawiona.

W końcu honor Warszawiaków uratował... Turek, który w Polsce mieszka od 5 lat.

Ja byłem prawie wszędzie. Często jeżdżę do Poznania przez Sochaczew. W Chorzowie mieszka mój kolega. Szczecin? Tam budują statki. Elbląg - moja była dziewczyna tam mieszkała - powiedział chłopak, bezbłędnie umieszczając na mapie kolejne miasta.

W drugiej części zadania zaczepiani na ulicy przechodnie musieli zmierzyć się z mapą Europy. O dziwo, z tym zadaniem poradzili sobie niemalże śpiewająco. Czyżby sprawdzało się powiedzenie ''cudze chwalicie, swego nie znacie''?

Całe nagranie zobaczycie na stronie Dzień Dobry TVN .

Czas na przerwę? Zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku >>>

Więcej o: