Polak wystawił na aukcji auto zniszczone przez powódź. Mówią o nim nawet w BBC

Mieszkający w Wielkiej Brytanii Hubert Zajączkowski jest teraz chyba najbardziej rozpoznawalnym Polakiem na Wyspach. Jego zniszczone przez wezbraną wodę auto, było pokazywane niemal we wszystkich serwisach informacyjnych. Teraz zalany samochód został wystawiony na aukcję. Pieniądze z jego sprzedaży będą przeznaczone na rzecz ofiar powodzi.

21-letni Hubert Zajączkowski musiał zostawić swojego srebrnego Seata Toledo na drodze nieopodal Muchelney, w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Mężczyzna próbował wrócić z pracy, ale zlekceważył wzbierającą się wodę. Gdy woda sięgała już połowy drzwi, Zajączkowski nie mógł dalej jechać i czekał na jakąkolwiek pomoc. Uratował go kierowca przejeżdżającego obok Land Rovera.

Hubert miał nadzieję, że szybko uda mu się zabrać samochód z zalanej drogi, jednak jego oczekiwania były zbyt optymistyczne. Wysoki poziom wody utrzymywał się tygodniami i auto zostało odholowane dopiero 2,5 miesiąca później. W międzyczasie srebrny Seat pojawiał się w wielu relacjach z zalanych terenów Somerset Levels. Mówili o nim m.in. premier David Cameron i książę Karol.

Byłem zaskoczony widząc, że o moim aucie mówi się w światowych mediach. Wszyscy o nim wspominali, nawet książę Karol - powiedział Hubert Zajączkowski w rozmowie z dziennikarzami.

Gdy w końcu 15-letnie auto, które Zajączkowski kupił za 600 funtów, wyciągnięto z wody, nie wyglądało ono najlepiej. Nie dość, że samochód był niezdolny do jazdy, to jego wnętrze było pokryte mułem i niewiarygodnie śmierdziało.

Jednak Hubert postanowił, że wykorzysta zdezelowane auto, żeby pomóc ofiarom powodzi. I tak srebrny Seat trafił na aukcję internetową . Jeśli ktoś z Was chce kupić ten wyjątkowy samochód, macie czas do czwartku. Na razie najwyższa oferta to 8 tys. funtów.