Student otrzymał tajemniczą paczkę. W środku znalazł... rządowego drona za 350 tys. dolarów

Omyłkowo dostarczone przesyłki zdarzają się każdej firmie kurierskiej. Problem zaczyna się wtedy, gdy w środku znajduje się coś bardzo kosztownego. Tak było w przypadku przesyłki nadanej przez amerykańską agencję rządową. Dron, który miał z powietrza obserwować, co dzieje się w jednym z parków narodowych, został dostarczony do... niczego się nie spodziewającego studenta.

Kosztowną i niespodziewaną przesyłkę otrzymał jeden z użytkowników Reddita - Seventy_Seven. Pomyłka okazała się o tyle dziwna, że wszystkie dane adresowe i personalne na paczce były wypisane poprawne. Ponieważ jednak nie zamawiał rządowego drona a zwykłą ławkę do ćwiczeń, zgłosił problem firmie kurierskiej. Tutaj jednak usłyszał, że przesyłka z dronem wartym 350 tysięcy dolarów należy do niego i może z nią zrobić, co zechce .

Seventy_Seven wykonał zatem kilka zdjęć rządowego sprzętu i wrzucił je do sieci. Na szczęście dla urzędników okazało się, że chłopak jest uczciwy, więc skontaktował się z prawowitym właścicielem przesyłki.

Okazało się, że jedna z ośmiu paczek, które wysyłali pracownicy agencji, zagubiła się. Nadal nie do końca wiadomo, jakim cudem została zaadresowana do internauty. Ku radości wszystkich zainteresowanych cała ta historia ma dobre zakończenie - Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna odzyska teraz swoją własność a Seventy_Seven prawdopodobnie dostanie satysfakcjonujące znaleźne.

Więcej o: