Te bliźniaczki będą przyjaciółkami na całe życie. Tuż po porodzie złapały się za ręce

Czy może być lepszy początek pięknej przyjaźni? Jillian i Jenna urodziły się i pierwsze, co zrobiły, to chwyciły się za ręce. Zachwyciły tym wszystkich - i wzruszonych rodziców i lekarzy.

Jillian i Jenna Thistlethwaite urodziły się 9 maja w szpitalu w Akron w stanie Ohio. Dziewczynki czują się dobrze, ale przez ostatnie 2 miesiące istniało poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Bliźniaczki rozwijały się bowiem z bardzo rzadką wadą - wspólnymi błonami płodowymi. Dotyka ona 1 na 10 tysięcy ciąż. Niebezpieczeństwo było o tyle duże, że splątanie pępowin mogło doprowadzić do śmierci bliźniąt.

Ostatnie 2 miesiące ciąży mama bliźniaczek, Sarah Thistlethwaite, spędziła w łóżku i pod czujnym okiem lekarzy. Akcja porodowa rozpoczęła się w 33 tygodniu ciąży. Ku radości wszystkich, dziewczynki przyszły na świat całe i zdrowe, a gdy pokazały się lekarzom, zrobiły coś niezwykłego. Jillian i Jenna złapały się za rączki .

Szczęśliwi rodzice mają nadzieję, że to znak wyjątkowej więzi między siostrzyczkami. A my podejrzewamy, że chyba nigdy nie będą się kłóciły o swoje zabawki.

 
Więcej o: