Matka nakarmiła swoją córkę jajami tasiemca. "Musisz schudnąć do konkursu!"

Nie od dziś wiadomo, że matki, które posyłają swoje córki na konkursy piękności, są w stanie posunąć się bardzo daleko, żeby tylko ich pociechy wygrały. Jednak kolejną granicę szaleństwa przekroczyła Amerykanka, która potajemnie podała swojej córce do zjedzenia tabletki z... jajami tasiemca. Wszystko wydało się w szpitalu, gdzie nastolatka trafiła z bólami brzucha.

"Untold Stories Of The E.R" to program popularnonaukowy, w którym omawiane są nietypowe przypadki medyczne. W jednym z ostatnich odcinków pokazano historię nastolatki, która zgłosiła się do szpitala na Florydzie z bólami brzucha. Dziewczynie towarzyszyła jej matka. Szybko okazało się, że nie jest to zwykły ból. Lekarze początkowo podejrzewali ciążę, jednak badanie USG nie pokazało dziecka.

- Coś jest w jelitach... - powiedziała pielęgniarka Cabral-Osorio.

Kiedy chwilę później dziewczyna poszła do łazienki, stało się jasne, co było przyczyną bólu podbrzusza. Matka i pielęgniarka usłyszały tylko krzyk przerażenia. W jelitach było kilka tasiemców, które teraz kłębiły się w muszli klozetowej. - Nigdy nie widziałam czegoś równie obrzydliwego! - mówiła w programie Cabral-Osorio.

Na szczęście usunięcie pasożytów oznaczało koniec problemów. Jednak nadal nie wiedziano, jakim cudem znalazły się w jej przewodzie pokarmowym. - Zastanawialiśmy się, skąd te tasiemce się wzięły. I wtedy jej matka zrobiła się cała blada - relacjonowała pielęgniarka. Okazało się, że sama podała córce tabletki z jajami tasiemca , które kupiła w Meksyku. Dziewczyna nie wiedziała nawet, że je zażywa.

- Przepraszam, ale zrobiłam to, żebyś odrobinę chociaż schudła. Było ci to potrzebne przed konkursem! - tak tłumaczyła się przed własną córką kobieta, która podała jej tabletki z jajami tasiemca.

Cała historia na szczęście skończyła się dla dziewczyny tylko wizytą w szpitalu i traumatycznym widokiem w łazience. Mogło jednak skończyć się znacznie gorzej. Odchudzanie przy pomocy tasiemców to metoda bardzo popularna od kilku lat . I bardzo niebezpieczna - pasożyt doprowadza do wyniszczenia organizmu, w skrajnych przypadkach może zabić swojego żywiciela!

Nie wiadomo, czy matka poniesie jakiekolwiek konsekwencje.

To niestety kolejny przykład na skrajną nieodpowiedzialność rodziców, którzy posyłają swoje dzieci na konkursy piękności.

Każda historia z programu "Untold Stories Of The E.R" oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Często lekarze odgrywają w dokumentach samych siebie. Niekiedy w role pacjentów również wcielają się osoby, których dotyczy cała opowieść.