Poszukiwania świnki morskiej z Gdańska trwają. Były nagłe zwroty akcji, ale...

Historia zaginięcia małej futrzastej Niuni nabiera rozpędu. Już przez moment byliśmy przekonani, że Niunia odnalazła się cała i zdrowa, ale niestety - był to fałszywy alarm. Niunia wciąż potrzebuje Waszej pomocy, drodzy Gdańszczanie. Uratowano jednak inną świnkę morską, która znalazła nowy dom.

O zaginięciu rudo-czarnej świnki morskiej imieniem Niunia informowaliśmy w poniedziałek . Sprawa poruszyła nie tylko całą redakcję, ale również internautów. W poszukiwaniach Niuni chcieliby uczestniczyć wszyscy. I już mamy pierwsze efekty - w jednym z gdańskich parków znaleziono przestraszoną i zmarzniętą świnkę morską , zakopaną pod kupką liści. Niestety, nie była to Niunia, na którą czekają stęsknieni właściciele. Mały, trójkolorowy samczyk trafił do sklepu dla zwierząt w Galerii Gdańskiej.

Kiedy pracownicy dowiedzieli się o zakrojonych na szeroką skalę poszukiwaniach Niuni, skontaktowali się z jej właścicielami. Liczyli na to, że znaleziony samczyk to właśnie Niunia. Rodzina Niuni rozwiała wątpliwości. Samczyk Niunią nie był.

Miał jednak szczęście - choć poszukiwania Niuni nie ustają , jej właściciele zdecydowali się przygarnąć gryzonia w potrzebie. Młody samczyk dokazuje, jest fanem zielonych ogórków i niecierpliwie czeka, aż dołączy do niego sama Niunia.

Świnka zaginęła w sobotę - najpewniej wyszła przez otwarte na ogród drzwi i... zniknęła. W okolicy jest dużo terenów zielonych, park i ogródki. Jeśli będziecie w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku, rozglądajcie się uważnie, wyczulcie słuch . Zakopanego pod liśćmi samczyka najpierw usłyszano a dopiero potem zauważono. Być może Niunia również chroni się przed chłodem w podobnym miejscu.

Śwince kibicuje już cała Polska:

Gdzie jest Niunia?Gdzie jest Niunia? fot. deser.pl fot. deser.pl

Gdzie jest Niunia?Gdzie jest Niunia? fot. deser.pl fot. deser.pl

Gdzie jest Niunia?Gdzie jest Niunia? fot. facebook.com fot. facebook.com

A tego internautę trzymamy za słowo!

Gdzie jest Niunia?Gdzie jest Niunia? fot. deser.pl fot. deser.pl

Jeśli znajdziecie Niunię, odnieście ją na ulicę Bracką 16 - albo skontaktujcie się z nami.

Nie tylko właściciele nie tracą nadziei.