Poznańska restauracja chce wesprzeć zwolnionych pracowników. W specyficzny sposób...

Pułapki czyhają na każdego, kto zajmuje się sferą social media i PR. W jedną z nich wpadli właśnie pracownicy poznańskiej restauracji ''Jadalnia''. Chcąc poprawić humory zwolnionym z pracy 27 października, zaproponowali na Facebooku... darmowe ciastko czekoladowe i kawę. I zaczęło się.

Po wielokrotnych edycjach podpisu pod zdjęciem zostawiono ten najbardziej neutralny. Niestety, pech chciał, że Facebook (i internet) nie zapominają i nie wybaczają takich błędów. Historia edycji jest dostępna dla każdego, a tam znajdziemy, do kogo tak naprawdę skierowana jest oferta darmowych ciastek.

Internauci również szybko to odkryli:

Niezdecydowanie może dużo kosztowaćNiezdecydowanie może dużo kosztować fot. facebook.com/Jadalnia fot. facebook.com/Jadalnia

Dorzućcie im chociaż po gumie do żucia, wtedy na pewno poprawi im to humor...
Czy mogę przyjść za miesiąc, jak nie będę miał już co jeść?
Uwaga, już niedługo w Jadalni będzie rekrutacja na stanowisko "Specjalista ds.Marketingu i PRu" Przynajmniej na to się zanosi;)
lepiej zarezerwujcie ciastka dla siebie
Trzeba pokazać wypowiedzenie?
pierwsza wersja o "przeżywających trudne chwile" jednak mało opłacalna - w końcu w alle pracują setki osób i mało która dziś zapewne się ekscytuje, a jakby wszyscy przyszli po ciastka, to miesięczny budżet by się nie dopiął.

Zwolnienia grupowe w Allegro rozpoczęły się od dzisiaj i będą trwały przez miesiąc. Dotkną około 100 pracowników.

Z delikatnie mówiąc "niefortunnej" propozycji na Facebooku zaczęły już korzystać firmy pośrednictwa pracy, oferując swoje usługi zwolnionym.

Restauracja już przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

Pewnie jest przepyszne, ale wygląda tak, że od razu stracicie apetyt...

Zobacz wideo