Nie, to nie jest Photoshop. Tak wygląda trasa rowerowa pod Wrocławiem...

Jest w Polsce takie miejsce, gdzie rowerzystów otacza się wyjątkową troską. Ten podwójny szereg barierek wzdłuż trasy rowerowej pod Wrocławiem zabezpiecza nie tylko przed ruchliwą drogą. Biało-czerwona zapora chroni też od wszelkich zagrożeń czyhających w posępnych lasach i na polach, jak na przykład żaby, ziemniaki i kombajny. Barierki w znacznej części ustawiono bowiem również od strony... całkowitego pustkowia.

Polub nas na FB!Polub nas na FB! Polub nas na FB!

Ta jakże przyjazna rowerzystom trasa ciągnie się przez 10 kilometrów wzdłuż drogi krajowej nr 5, na odcinku Trzebnica - Wrocław. Podwójne szeregi barierek znajdują się na znacznej jej części. Ustawiono je już w 2011 roku, jednak dopiero to zdjęcie, które niedawno pojawiło się w sieci, pozwala w pełni docenić troskę o bezpieczeństwo rowerzystów i zapał drogowców.

Użytkownicy sieci byli pod wrażeniem i dali temu wyraz w komentarzach:

Błagam powiedzcie ze to Fake!!!

Poniżej można zobaczyć, że z innego ujęcia barierki nie wyglądają już tak dziwacznie. Wciąż jednak pozostaje pytanie, dlaczego drogowcy zdecydowali się ustawić je również od strony pola. A na niektórych odcinkach... tylko od strony pola.

Więcej o: