Amerykańskie dzieci próbują śniadań z różnych zakątków świata. Jak reagują na polskie? [WIDEO]

Bardzo podoba nam się podoba prosty pomysł na ten filmik. Dzieciaki i ich reakcje na egzotyczne pomysły kulinarne są kapitalne, a przepisy na te dania pozwolą wam przeprowadzić różne eksperymenty we własnym domu. Ale jedna rzecz nie daje nam spokoju...

Zdaniem, autorów filmiku i strony z przepisami Kitchenbowl , typowe polskie śniadanie (możecie obejrzeć je po 2 minutach i 22 sekundach nagrania) jest ciężkie niczym pięść Andrzeja Gołoty - jajecznica, smażona kiełbasa, placek ziemniaczany i trzy plasterki jabłka na osłodę... nie jesteśmy pewni, jak nasze dzieci wyglądałyby po miesiącu takiej diety. I szczerze mówiąc wydaje nam się, że w większości polskich domów śniadania wyglądają jednak nieco inaczej. A przynajmniej gorąco zachęcamy, żeby tak było.

Ciekawe, czy podobne uczucie zaskoczenia mają oglądający ten film Holendrzy, Wietnamczycy czy Koreańczycy. Cóż, ostatecznie nie o poprawność antropologiczną tu chodziło, tylko o reakcje dzieci. A te są kapitalne.

 

Przepis na "typowe" polskie śniadanie wg Kitchenbowl znajdziecie w tym miejscu . Przepisy na niektóre z pozostałych dań znajdziecie w linkach wyświetlanych na nagraniu lub na tej podstronie . Będziecie eksperymentować?