Metrowy kot i 80-kilowy pitbull. Te zwierzaki-olbrzymy podbiły serca internautów

Pickles i Hulk to dwa zwierzaki o naprawdę niezwykłych rozmiarach. Olbrzymy błyskawicznie rozeszły się po sieci.

Pickles ma prawie metr długości i waży niemal 10 kilogramów. Przygarnęła go para z Bostonu, Andrew i Emily. Po długim castingu - gdy w sieci umieszczono zdjęcia Picklesa, starało się o niego jeszcze 50 innych osób.

- Jest większy od niektórych psów! - mówi właściciel Picklesa. - Jak się kładzie na kanapie, to zajmuje prawie całą.

- Jest tak ciężki, że czasem nie daję rady go podnieść - dodaje Emily. - Ale nie żałuję, że go wzięliśmy. To najlepszy zwierzak, jakiego mogliśmy mieć.

Furorę zrobił również Hulk - być może największy na świecie Pitbull. Sama jego głowa jest jak dwie ludzkie.

Hulk waży prawie 80 kilogramów i być może jeszcze urośnie - ma dopiero 18 miesięcy. Mieszka wraz z właścicielami w amerykańskim stanie New Hampshire.

- Pies takich rozmiarów mógłby zabić człowieka - mówi Marlon Brennan, właściciel Hulka. - Gdyby ugryzł kogoś w ramię z pełną siłą, złamałby je jak wykałaczkę.

Na szczęście Hulk nie ma takiego usposobienia. - Te psy są bardzo łagodne - mogą robić za niańki - dodaje Brennan.

Tą ostatnią cechą Hulk ma okazję się wykazać - opiekuje się trzyletnim synem państwa Brennanów. Rodzice pozwalają dziecku jeździć na psie i całować go w jego olbrzymią głowę. - Nie widzę w tym nic nieodpowiedzialnego. Pitbulle to psy jak każde inne - mówi ojciec.

Ile kosztuje taki pies? - Od 2,5 tys. do 25 tys. dolarów - mówi Marlon. - Jedno z jego szczeniąt mogłoby kosztować 30 tys. dolarów. Ale nigdy bym Hulka nie sprzedał. Proponowano mi 200 tysięcy, 250, a nawet pół miliona dolarów. Mógłbyś rzucić we mnie milionem, a ja odrzuciłbym propozycję. Hulk jest bezcenny.

Więcej o: