Zagadka matematyczna dla singapurskich uczniów, na której polegli najlepsi. Czy naprawdę jest taka trudna?

To zadanie matematyczne od kilku dni bije rekordy popularności. Internauci w tysiącach komentarzy spierają się o prawidłowe rozwiązanie. Spróbujcie się z nim zmierzyć.

Spodobało ci się? Polub nas

Albert i Bernard właśnie się poznali z Cheryl i chcą się dowiedzieć, kiedy są jej urodziny. Cheryl podała im listę 10 możliwych dat:

15 maja 16 maja 19 maja

17 czerwca 18 czerwca

14 lipca 16 lipca

14 sierpnia 15 Sierpnia 17 sierpnia

Cheryl zdradziła jednemu z chłopców, w jakim miesiącu się urodziła, a drugiemu, którego dnia miesiąca.

Albert na samym  początku nie wiedział, kiedy są urodziny Cheryl, ale jednocześnie był pewny, że Bernard też tego nie może wiedzieć. Bernard najpierw nie wiedział, kiedy są urodziny, ale kiedy dowiedział się, że Albert również tego nie wie, domyślił się odpowiedzi. Wiedząc to, Albert również wie, kiedy Cheryl ma urodziny.

Kiedy więc Cheryl ma urodziny

Albert i Bernard właśnie się poznali z Cheryl i chcą się dowiedzieć, kiedy są jej urodziny. Cheryl podała im listę 10 możliwych dat: 15 maja, 16 maja, 19 maja 17 czerwca, 18 czerwca 14 lipca, 16 lipca 14 sierpnia, 15 Sierpnia, 17 sierpnia
Cheryl najpierw powiedziała Albertowi, w jakim miesiącu się urodziła, a później porozmawiała z Bernardem i zdradziła mu jedynie numer dnia.
Albert: Nie wiem, kiedy są urodziny Cheryl, ale jednocześnie jestem pewien, że Bernard też tego nie może wiedzieć. Bernard: Najpierw nie wiedziałem, kiedy są jej urodziny, ale teraz domyślam się odpowiedzi. Albert: Teraz to i ja wiem, kiedy Cheryl ma urodziny. Kiedy więc Cheryl ma urodziny?

Jeśli jednak po kwadransie myślenia wciąż nie jesteście pewni, być może nie musicie czuć się mocno zawstydzeni. Agencja Mothership.sg z Singapuru podała, że zagadka jest skierowana do tamtejszych 14-latków. W dodatku pochodzi z zestawu zadań olimpiady matematycznej dla najzdolniejszych uczniów.

Aby poznać rozwiązanie zagadki, kliknij tu .