Internet oszalał na punkcie nowej aplikacji odgadującej wiek. Bo jest w tym bardzo zła

Prawdopodobnie widzieliście już na Facebooku zdjęcia celebrytów, polityków czy waszych znajomych z charakterystycznymi znacznikami wieku. To sprawka aplikacji How-Old.net , najnowszego dzieła giganta Microsoft.

Wystarczy wgrać swoje zdjęcie, a specjalne algorytmy wskażą płeć i wiek znajdujących się na nich postaci. Po co? Dla zabawy, oczywiście. Tym większej, że aplikacja, która zadebiutowała wczoraj, ma tendencję do mylenia się w niezwykle spektakularnym stylu.

PRZEJDŹ DO APLIKACJI HOW-OLD.NET >>>

Weźmy na przykład powyższe zdjęcie z listopadowej konwencji PO. Ewa Kopacz i Donald Tusk mieli wówczas po 57 lat, Hanna Gronkiewicz-Waltz 62 lata, a słabo widoczny (przez znaczniki) aktor Daniel Olbrychski - 69! W tym wypadku program był więc bardzo dobrze wychowany.

Gdy jednak spojrzymy na "najsłynniejsze selfie świata", odkryjemy, że How-Old.net ma też mroczną stronę. Meryl Streep (65 lat) nie będzie zadowolona.

aa a

Oczywiście najciekawsze wyniki dają zdjęcia znajomych. Microsoft zapewnia, że cały czas rozwija swój produkt, istnieje więc szansa, że dobra zabawa wkrótce się skończy. Korzystajcie póki czas!

Spodobało ci się? Polub nas