Niełatwo jest być foką w wielkim mieście. Głodujący Rubbish został odwieziony do kliniki rehabilitacyjnej

Mała foczka Rubbish zabłądziła i nie umiała znaleźć drogi powrotnej do domu. Głód zmusił ją do poszukiwania jedzenia na ulicach San Francisco. Znaleziono ją pod samochodem i przewieziono do centrum rehabilitacyjnego.

Spodobało ci się? Polub nas

Wystraszona i wychudzona foka Rubbish została znaleziona, gdy chowała się pod samochodem. Zdecydowała się odbyć ryzykowną podróż na ląd, by znaleźć pożywienie. Oto film z pochwycenia foki:

W klinice Marine Mammal Center Rubbish został odkarmiony i przebadany. Okazało się, że Rubbish gościł w centrum w lutym, kiedy był leczony na zapalenie płuc, a następnie wypuszczony na wolność w marcu. Obecnie przejdzie dalsze badania, by zobaczyć dlaczego zwierzę ciągle traci wagę.

Rubbish w Marine Mammal CenterRubbish w Marine Mammal Center fot. Sarah Van Schagen//The Marine Mammal Center via AP fot. Sarah Van Schagen//The Marine Mammal Center via AP

Niestety, Rubbish nie jest jedyną foką, która odbywa ryzykowne wędrówki w poszukiwaniu jedzenia. Liczba fok, które błądzą w ten sposób idzie w setki. Dzieje się tak, ponieważ matki zbyt szybko odstawiają je od piersi, aby same mogły poszukiwać pożywienia w dalszych rejonach oceanu.