Premier Singapuru napisał kod programu do rozwiązywania sudoku. I opublikował go w sieci

Lee Hsien Loong w swoim programie kładzie nacisk na rozwijanie nowych technologii. Przy czym nie jest to tylko chwyt PR-owy, premier naprawdę zna się na rzeczy, co udowodnił wrzucając na Facebooka kod programu rozwiązującego sudoku, napisanego w C++.

Spodobało ci się? Polub nas

Mimo, że branża IT rządzi światem, trudno jest znaleźć polityka, który dobrze rozumie tę dziedzinę. Premier Singapuru Lee Hsien Loong nie tylko zna się na rzeczy, ale też potrafi samodzielnie programować. Chociaż jako szef rządu ma mnóstwo obowiązków, pan Lee znalazł czas by napisać kod w C++, który rozwiązuje sudoku. Dla wszystkich, którzy się zastanawiają się jak to zrobił, premier udostępnił na Facebooku i Google Drive kod źródłowy, z prośbą by odnaleźć w nim ewentualne błędy.

Fragment kodu napisanego przez premieraFragment kodu napisanego przez premiera fot. oficjalny Facebook Lee Hsien Loonga fot. oficjalny Facebook Lee Hsien Loonga

Lee Hsien Loong rządzi Singapurem już 10 lat. Studiował matematykę i informatykę na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie był jednym z najlepszych studentów. Po odbyciu służby wojskowej przeszedł do polityki, w parlamencie Singapuru zasiada już od 30 lat. Nie porzucił jednak dawnych zainteresowań, komputery nadal są jego pasją, chociaż jak przyznaje, program napisał kilka lat temu.