Dziecko studentki zaczęło płakać na wykładzie. Wtedy profesor zaskoczył wszystkich swoim zachowaniem

Profesor Sydney Engelberg nie chce uczyć studentów tylko suchych faktów, ale także wartości. Prowadzi on zajęcia z psychologii społecznej i zachęca studentki, by przychodziły razem z dziećmi. Gdy jedno z dzieci się rozpłakało, błyskawicznie opanował sytuację.

Spodobało ci się? Polub nas

Sydney Engelberg, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie ma ciekawe standardy prowadzenia zajęć. Wykłada on na studiach magisterskich, więc wielu z jego uczniów założyło już rodziny. Profesor zachęca studentki oraz studentów, by przychodzili na jego wykład wraz z dziećmi , a nawet ośmiela młode matki, by karmiły piersią podczas zajęć.

Podczas wykładu z zachowań organizacyjnych jedno z dzieci obecnych na sali rozpłakało się. Kiedy lekko zawstydzona studentka chciała wyjść z płaczącym szkrabem, profesor wziął na ręce dziecko, uspokoił je i kontynuował nauczanie, jak gdyby nic się nie stało.

Jego córka Sarit Fishbaine mówi, że to całkowicie normalne zachowanie dla jej taty:

Mój tata ma pięcioro prawnucząt, po prostu kocha dzieci i potrafi się nimi zająć, więc zwyczajnie wziął dziecko na ręce i je uspokoił. Jest jednym z tych ludzi, którzy są stale w ruchu, więc kiedy trzeba było wziął malucha na ręce i kontynuował wykład.

Profesor Engelberg, ku swojemu zdziwieniu, stał się bohaterem internetu, gdy ktoś wrzucił zdjęcie na portal imgur . Otrzymał wiele pozytywnych komentarzu, a nawet kilka listów miłosnych . Jego córka w ten sposób mówi o jego podejściu:

Według mojego taty edukacja nie polega tylko na nauce suchych faktów, ale także ważnych wartości. To jest ważne przesłanie, które chce przekazać światu.