Ta mała żelazna rybka może uratować komuś życie. Wystarczy ją wrzucić do garnka

Anemia to występująca najpowszechniej na świecie choroba związana z niedożywieniem. Jej skutki mogą być fatalne i dotykają milionów osób. Dzięki wynalazkowi pewnego kanadyjskiego lekarza, Szczęśliwej Żelaznej Rybce, można ją skutecznie wyleczyć.

Spodobało ci się? Polub nas

Anemia to poważny problem. Jej powikłania mogą doprowadzić do chorób serca i mózgu, w tym poważnych wad rozwojowych u dzieci. To częsty problem w krajach rozwijających się - połowa populacji Kambodży na nią cierpi. Jednak jak się okazuje, rozwiązanie jest naprawdę proste.

Wystarczy wrzucić Szczęśliwą Żelazną Rybkę do gotującej się wody lub zupy na 10 minut i dodać sok z cytryny. Odpowiednio używana, rybka pokrywa 75 % zapotrzebowania na żelazo dorosłego człowieka i nadaje się do wielokrotnego użytku. Do tego nie zostawia żadnego posmaku. Jak dowodzą dotychczasowe testy, po 12 miesiącach regularnego stosowania objawy choroby znikają.

Suplementy i tabletki żelaza często są drogie i niedostępne dla wielu ubogich ludzi, w dodatku niesmaczne.

Dlaczego rybka? W Kambodży to lokalny symbol szczęścia. Właśnie po wizycie w tym kraju dr Christopher Charles wpadł na pomysł ukrócenia problemu anemii z niedożywienia.

Chorzy na anemię czują się zmęczeni, cierpią na bóle głowy, miewają problemy z oddechem - tak naprawdę nie są zdolni do żadnej pracy. Kobiety w ciąży stają w obliczu licznych komplikacji zdrowotnych, także po porodzie. Szczęśliwa Żelazna Rybka wydaje się być prostym i stosunkowo tanim rozwiązaniem tego problemu. Jest wytwarzana w Kambodży przez lokalnych pracowników, dostarczając przy tym dodatkowe miejsca pracy. Planuje się również jej sprzedaż w innych częściach świata. Tak naprawdę, to nie musi być rybka, kształt można dostosować do potrzeb lokalnych, zaś korzyści pozostają niezmiennie ogromne

Anemii nie można lekceważyć. Jej powikłania mogą doprowadzić do chorób serca i mózgu, w tym poważnych wad rozwojowych u dzieci. To częsty problem w krajach rozwijających się - połowa populacji Kambodży na nią cierpi. Jednak jak się okazuje, rozwiązanie jest naprawdę proste.

Szczęśliwa Żelazna RyblaSzczęśliwa Żelazna Rybla fot. Lucky Iron Fish | Facebook fot. Lucky Iron Fish | Facebook

Wystarczy wrzucić Szczęśliwą Żelazną Rybkę do gotującej się wody lub zupy na 10 minut i dodać sok z cytryny. Odpowiednio używana, rybka pokrywa 75 % zapotrzebowania na żelazo dorosłego człowieka i nadaje się do wielokrotnego użytku. Do tego nie zostawia żadnego posmaku. Jak dowodzą dotychczasowe testy, po 12 miesiącach regularnego stosowania objawy choroby znikają.

Wystarczy wrzucić do garnkaWystarczy wrzucić do garnka fot. YouTube.com/kadr fot. YouTube.com/kadr

Dlaczego rybka? W Kambodży to symbol szczęścia. Właśnie po wizycie w tym kraju dr Christopher Charles wpadł na pomysł ukrócenia problemu anemii z niedożywienia.

Wystarczy codziennie gotować z rybkąWystarczy codziennie gotować z rybką fot. Lucky Iron Fish | Facebook fot. Lucky Iron Fish | Facebook

Szczęśliwa Żelazna Rybka wydaje się być prostym i stosunkowo tanim rozwiązaniem tego problemu. Jest zaprojektowana w taki sposób, by pod wpływem ciepła uwalniać odpowiednie ilości potrzebnych do zdrowia substancji. Ponadto uruchomienie jej produkcji właśnie w Kambodży rozwiązuje też częściowo problem bezrobocia. Rybka powinna trafić do wielu potrzebujących rodzinRybka powinna trafić do wielu potrzebujących rodzin fot. Lucky Iron Fish | Instagram

fot. Lucky Iron Fish | Instagram

Chorzy na anemię czują się zmęczeni, cierpią na bóle głowy, miewają problemy z oddechem - tak naprawdę nie są zdolni do żadnej pracy. Kobiety w ciąży stają w obliczu licznych komplikacji zdrowotnych, także po porodzie. Dotychczasowe rozwiązanie - suplementy - nie zdawało rozwiązania. Często są drogie i niedostępne dla wielu ubogich.

Sok z cytryna wspomaga wchłanianie żelazaSok z cytryna wspomaga wchłanianie żelaza fot. Lucky Iron Fish | Facebook

fot.  Lucky Iron Fish | Facebook