Kinga Duda zostanie nową ''pierwszą córką''. Co o niej wiemy?

Kinga Duda szybko zwróciła na siebie uwagę mediów. Pierwszy raz publicznie pojawiła się w lutym, w dniu oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Choć nie zabrała wtedy głosu, jej obecność nie uszła uwadze licznych obserwatorów.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak mówi, polityką zainteresowła się dopiero w liceum. Zapewne dlatego przy wyborze studiów poszła w ślady swojego taty i wybrała prawo. Obecnie jest studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Niewątpliwie, pojawienie się tej młodej damy w trakcie kampanii, bardzo ociepliło wizerunek Andrzeja Dudy. Po jej medialnym debiucie w lutym, następnym razem zobaczyć ją można było dopiero w maju, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, kiedy to składała razem z tatą kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Jednak naprawdę głośno o Kindze zrobiło się w trakcie jej następnego publicznego wystąpienia. Było to spotkanie z użytkownikami Twittera, czyli tweetup z Andrzejem Dudą. Zrobiła sobie wtedy z tatą słynne już selfie.

Twitter leży też u źródeł skandalu z mimowolnym udziałem Kingi Dudy. Tomasz Karolak i Tomasz Lis w trakcie programu tego ostaniego, cytowali posty, z fałszywego, jak szybko się okazało, konta córki, wtedy jeszcze, kandydata na urząd prezydenta. Dziennikarz wystosował oficjalne przeprosiny. Sama Kinga tak skometowała całe zajście:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że stanęliśmy twarzą w twarz z kampanią brudną [...] niektórym wydaje się, że na ostatniej prostej kampanii "wszystkie chwyty są dozwolone"

Kinga Duda urodziła się w 1995 roku , niedługo po ślubie swoich rodziców. Wiemy też, że jej tata miał niecałe 23 lata i ukończenie pracy magisterskiej dopiero w perspektywie. Córka przyszłego prezydenta sama jest obecnie absolwentką I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie . Jest to informacja o tyle ważna, że właśnie tam w 2013 r. zaprezentowała swoje zdolności taneczne i wokalne. Nagranie z Szopki Nowodworskiej do dziś krąży w sieci, pozwalając na poznanie przyszłej ''pierwszej córki'' od mniej formalnej strony.

SzopkaSzopka fot. YouTube.com / kadr fot. YouTube.com / kadr

Jak mówi, polityką zainteresowała się dopiero w liceum. Zapewne dlatego przy wyborze studiów poszła w ślady ojca i wybrała prawo . Obecnie jest studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Jagiellońskim .

Niewątpliwie, pojawienie się tej młodej damy w trakcie kampanii bardzo ociepliło wizerunek Andrzeja Dudy. Po jej medialnym debiucie w lutym, następnym razem zobaczyć ją można było dopiero w maju, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, kiedy składała razem z nim kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jednak naprawdę głośno o Kindze zrobiło się w trakcie jej następnego publicznego wystąpienia. Było to spotkanie z użytkownikami Twittera, czyli tweetup z Andrzejem Dudą. Zrobiła sobie wtedy z tatą słynne już selfie.

Twitter leży też u źródeł skandalu z mimowolnym udziałem Kingi Dudy. Tomasz Karolak i Tomasz Lis w trakcie programu tego ostatniego, cytowali posty, z fałszywego, jak szybko się okazało, konta córki kandydata na urząd prezydenta. Dziennikarz wystosował oficjalne przeprosiny . Sama Kinga tak skomentowała całe zajście:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że stanęliśmy twarzą w twarz z kampanią brudną [...] niektórym wydaje się, że na ostatniej prostej kampanii "wszystkie chwyty są dozwolone".

Choć cała sprawa wyglądała nieprzyjemnie, niewątpliwie schodzi na drugi plan w obliczu wyborczego sukcesu Andrzeja Dudy.

Niestety, Kinga czasem zalicza stylistyczne wpadki. Kiedy pojawiła się na pierwszym wieczorze wyborczym ubrana w różowy żakiet, z trudem można było ją rozpoznać.  Strój, fryzura i makijaż spowodowały, że ta młoda przecież dziewczyna, wyglądała stanowczo zbyt poważnie, jak na swój wiek. Na szczęście w niedzielę wyglądała już dużo lepiej. Czekamy zatem z niecierpliwością na jej następne wystąpienia.