Duda prezydentem? Wojewódzki i Kędzierski grali marsz żałobny przez całą audycję. ''To koniec''

Marsz pogrzebowy to odpowiedź Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego na wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Cała dwugodzinna audycja wybrzmiewała w żałobnych tonach.

Spodobało ci się? Polub nas

O 12.00 zaczęło się bardzo specjalne wydanie audycji ''Książę i żebrak ''. Od tej pory bowiem na antenie Rock Radia zaczął wybrzmiewać Marsz żałobny Fryderyka Chopina. W ten sposób postanowili wyrazić swoje zdanie prowadzący program Piotr Kędzierski i Kuba Wojewódzki.

By uniknąć monotonii, w trakcie emisji odczytano również wiersze polskich klasyków. Czyje utwory można było usłyszeć? Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Juliusz Słowacki czy Konstanty Ildefons Gałczyński, wydali się prowadzącym odpowiednim wyborem. Niektóre z pozycji czytali nawet sami. Jakże wymownie zabrzmiały dzisiaj w ich ustach słowa ''Smutno mi Boże '' .

Nie zabrakło również czarnego humoru . Czy telefon ze sztabu wyborczego Andrzeja Dudy na Wawel może być podejrzany? Z pewnością, kiedy pada pytanie o to, czy można w ramach niespodzianki dla prezydenta elekta przygotować dla niego i dla jego rodziny miejsce na rzeczonym Wawelu.

Znamienny charakter ma też utwór kończący audycję: