Charlie Charlie Challenge to nie przelewki. Nastolatki z całego świata wzywają meksykańskiego demona

Charlie Charlie Challenge to nie wyzwanie dla lękliwych. O co tu chodzi? O przyzwanie meksykańskiego demona o imieniu Charlie. Absurd? Zabobon? Cóż, sporo nastolatków traktuje to śmiertelnie poważnie...

Spodobało ci się? Polub nas

Do rytuału nie potrzeba wiele. Wystarczy kartka i dwa ołówki . Na kartce trzeba narysować krzyż . Następnie należy wpisać w polach naprzemiennie ''tak '' i ''nie ''. Teraz na osi kładziemy skrzyżowane ołówki.

Tutaj zaczyna się ''magia''. Należy wypowiedzieć formułkę ''Charlie, Charlie, are you here? '', co w wolnym tłumaczeniu na polski możemy zastąpić pytaniem ''Karol, Karol, jesteś tu?''. Jeśli położony na górze ołówek się poruszy i wskaże pole z napisem ''tak'', to znaczy, że możemy demonowi zadawać następne pytania.

Niestety już na tym etapie uczestnikom najczęściej puszczają nerwy. Nagrania większości kończą się przeraźliwym krzykiem. Mało któremu z wtajemniczonych w rytuał przychodzi do głowy, że za ruch ołówka odpowiada nie demoniczna siła, a zwykła, banalna grawitacja.

charlie charlie w @nogitsun.e @jhoaneaguilar ?? hahahahahahaaha

Film zamieszczony przez użytkownika echa amarillo (@echaamrllo) 27 Maj, 2015 o 3:25 PDT

A jak ostrzegają życzliwi fachowcy z internetu, przerwanie rytuału może się źle skończyć . By zakończyć seans z Charliem, należy go zapytać ''Charlie, Charlie, can we stop? '' (''Karolu, Karolu, czy możemy skończyć?''). Na odpowiedź należy zaczekać, inaczej może się okazać, że zostawiliśmy demonowi otwartą drogę do naszego domu . A tego chyba nikt nie chce.

Choć nie wszystkim udało się skontaktować z demonem, widać, że ostrożności nigdy za wiele.

Wyzwanie dotarło również do Polski. Nastolatki dzielnie eksplorują niematerialny świat zjaw, dzieląc się wynikami w internecie, tak jak ich rówieśnicy z innych części świata.

Nas bardziej niż poruszające się ołówki przeraża to, ile osób traktuję tę zabawę serio. Na szczęście nawet wśród nastolatków trafiają się rozsądni sceptycy: