Wzruszające spotkanie. Dziewczyna zobaczyła twarz swojego zmarłego brata 3 lata po jego śmierci

Strata bliskiej osoby jest bardzo trudnym i smutnym doświadczeniem. Rebekah Aversano dostała niesamowitą szansę od losu. Choć jej brat Joshua nie żyje od 3 lat, mogła zobaczyć znowu jego twarz. Był ofiarą tragicznego wypadku i został dawcą twarzy dla Richarda Norrisa.

Spodobało ci się? Polub nas

Twarz po przeszczepie jest mocno zdeformowana, jednak kiedy Rebekah spojrzała po raz pierwszy na Richarda, stwierdziła, że rozpoznaje twarz , z którą dorastała przez tyle lat. Spotkanie odbyło się, ponieważ wdzięczny Norris chciał podziękować rodzinie swojego niespełna 21-letniego dawcy.

 

Joshua Aversano zginął w wypadku samochodowym , potrącony na przejściu dla pieszych. Jego rodzina postanowiła, że przekaże jego organy do transplantacji. Oprócz twarzy, Richardowi przeszczepiono również część języka, szczękę i nerwy. To była jedna z najdroższych i najbardziej skomplikowanych operacji w historii takich zabiegów. Trwała 36 godzin i przeprowadziło ją 150 lekarzy.

 

Richard Norris stracił pół twarzy w 1997 roku , w wyniku tragicznego w skutkach postrzału. Przeżył, ale pomimo licznych i bolesnych operacji ubytki w tkance były bardzo widoczne. Mężczyzna przez niemal 20 lat nie mógł wyjść spokojnie z domu. Operacja, którą przeszedł w 2012 roku była bardzo ryzykowna. Miał tak naprawdę tylko 50 % szans na przeżycie . Jak twierdzi, opłacało się podjąć to ryzyko.