To najbardziej urocza rzecz, jaką widzieliśmy. Istnieją ''wózki inwalidzkie'' dla rybek, które nie mogą same pływać

Trudno sobie to wyobrazić, ale niektóre rybki nie mogą normalnie pływać. Z powodu choroby unoszą się brzuszkami do góry i opadają na dno akwarium. Wydaje się, że w takiej sytuacji niewiele można zrobić, ale szczęśliwie, troskliwi właściciele znaleźli rozwiązanie - oto podwodne ''wózki inwalidzkie''.

Spodobało ci się? Polub nas

Bardzo częstą przyczyną rybich problemów z pływaniem jest infekcja pęcherza pławnego . To specjalny organ, który reguluje zmiany ciężaru ciała i pozwala rybce nie opadać na dno. Pomaga też zachować bezruch w wodzie na różnych głębokościach.

Kiedy dochodzi do infekcji, świat rybki dosłownie staje na głowie . Bardzo trudno wyleczyć tę przypadłość i wydawać się może, że nie ma ratunku. Na szczęście, można zaradzić chociaż części problemów. To specjalne uprzęże, które przypominają kamizelki ratunkowe , albo właśnie wózki inwalidzkie. Dzięki nim rybki mogą znowu samodzielnie pływać , zamiast tkwić przez cały czas w jednym miejscu. Troska właścicieli, którzy zadali sobie trud wymyślenia jakiegoś rozwiązania, jest naprawdę wzruszająca.

Taka kamizelka może wyglądać tak:

 

W bardziej ''profesjonalnym'' wydaniu rybka może pływać tak:

 

Lub tak: