Ten mężczyzna zagrał na gitarze w trakcie własnej operacji mózgu. Mamy nagranie

Lekarze z brazylijskiego szpitala Clinic Hospital Nossa Senhora da Conceiçao byli świadkami nietypowego koncertu. Musieli wykonać skomplikowaną operację mózgu, by wyciąć guz 33-letniemu mężczyźnie. W jej trakcie pacjent grał im na gitarze i zaśpiewał aż 6 piosenek.

Pacjent musiał zostać przytomny w trakcie operacji , inaczej lekarze nie wiedzieliby czy przypadkowo nie uszkodzili ważnych połączeń nerwowych. Jego gra pomagała skanować aktywność mózgu. Dzięki temu operujący chirurg mógł ominąć części odpowiedzialne za ruch, mowę i zmysły .

Anthony Kulkamp Dias zaczął swój wyjątkowy występ od utworu, który sam skomponował dla swojego nowo narodzonego syna, Emanuela. Następnie zagrał klasyczną piosenkę zespołu The Beatles ''Yesterday''. Możecie ją usłyszeć na poniższym nagraniu.

 

Anthony Kulkamp Dias odkrył, że ma guza mózgu niedługo po narodzinach swojego, ciągle małego jeszcze, syna Emanuela. Na co dzień pracuje w banku, a ponadto już od 20 lat gra na gitarze. W trakcie operacji musiał nawet zabisować jeden z utworów na specjalną prośbę lekarzy .