Koala walczy o życie podczas operacji. Jej mały syn przytula ją podczas zabiegu

6-miesięczny koala o imieniu Phantom może mieć przed sobą karierę jako pielęgniarz. ''Asystował'' przy operacji swojej matki Lizzy, która została potrącona przez samochód. Operacja zakończyła się sukcesem i Lizzy dochodzi do siebie w Australia Zoo Wildlife Hospital.

Spodobało ci się? Polub nas

Lizzy została potrącona przez samochód na autostradzie na zachód od Brisbane, w Australii. Została przewieziona do szpitala Australia Zoo Wildlife wraz z małym Phantomem. Młodemu koali nic się nie stało , lecz jego matka wymagała pilnej operacji płuc .

Półroczny Phantom był zbyt mały, by mógł zostać oddzielony od matki. Lekarze pozwolili więc, aby czuwał przy mamie podczas operacji. Spisał się bardzo dobrze, bowiem Lizzy powoli wraca do zdrowia po operacji.

Koale są najczęstszymi pacjentami szpitala Australia Zoo Wildlife, założonym przez słynnego ''łowcę krokodyli'' Steve'a Irwina. Co miesiąc do ośrodka trafia średnio 70 zwierząt tego gatunku, które potrzebują pomocy. Koszt leczenia może wynieść nawet 5 tysięcy dolarów , dlatego liczy się każda dotacja . Dalsze losy Phantoma i Lizzy można śledzić na Facebooku i stronie internetowej szpitala .