Coraz więcej ludzi piętnuje makijaż. Ta dziewczyna chce im pokazać i powiedzieć coś ważnego

Ostatnimi czasy słychać dużo negatywnych opinii o kobietach, które robią sobie makijaż. Popularna youtuberka zauważyła, że ''coraz więcej dziewcząt boi się przyznać, że kocha go robić''. Dlatego postanowiła pokazać coś, co ma udowodnić, że to przede wszystkim zabawa, która może dużo zmienić, ale nikt nie powinien za nią krytykować.

Spodobało ci się? Polub nas

Gwiazda YouTube, Nikkie Tutorials ma ponad milion odbiorców. W jednym ze swoich filmów podzieliła się z z nimi pewną ważną refleksją:

Zauważyłam, że ostatnio coraz więcej dziewcząt boi się przyznać, że kocha robić makijaż. Wszystkim się teraz wydaje, że kiedy dziewczyna mówi, że uwielbia makijaż, robi to dlatego, że albo jest próżna i chce się tylko podobać chłopcom, albo dlatego, że się sama nie lubi i ma problemy z samooceną. Odnoszę wrażenie, że robienie sobie makijażu i czerpanie z tego przyjemności, są ostatnio traktowane niemal jak zbrodnia.

Nikki chce przypomnieć, że potępianie malujących się kobiet mija się z celem. Przecież make-up nie służy tylko do nieudolnego leczenia kompleksów i zwodzenia biednych, nic nie podejrzewających mężczyzn. Postanowiła pokazać potęgę makijażu . Pomalowała połowę swojej twarzy, drugą zostawiła ''naturalną''. Efekty? Sami sprawdźcie:

 
Nie mam oczywiście na myśli, że jeśli ktoś nie czuje się ze sobą dobrze, powinien zawsze robić sobie makijaż i już nigdy zaakceptować siebie, takim jakim jest. Chcę tylko przypomnieć, że makijaż to zabawa. Nie ma w tym żadnych zasad i praw.

Nikki potrafi przekonywać. Za jej przykładem poszły też inne dziewczęta.Na instagramie pojawiły się wzorowane na niej portety.

MakijażMakijaż fot. Instagram / Screenshot fot. Instagram / Screenshot

MakijażMakijaż fot. Instagram / Screenshot fot. Instagram / Screenshot

MakijażMakijaż fot. Instagram / Screenshot fot. Instagram / Screenshot