Radna PO ze Szczecina uwierzyła w Faktoid: "Oko znowu zaszalał"

Grażyna Zielińska, radna PO w Szczecinie, umieściła na swoim profilu na Facebooku okładkę ''Faktoidu'', z komentarzem do wypowiedzi "Burze to kara za legalizację gejowskich małżeństw w USA". Nie wiedziała, że jest zmyślona.

Spodobało ci się? Polub nas

Radna poczuła się w obowiązku zareagować na te gorszące słowa księdza Oko. Jej podejrzeń nie wzbudził fakt, że na tej samej okładce można przeczytać o tym, że ''Korwin zasnął hajlując'', a ABW będzie sprawdzać powiązania prezydenta Dudy z krabami. Całą sprawę wyśledzili redaktorzy Radia Szczecin .

Kontrowersyjna okłądka na profilu radnejKontrowersyjna okłądka na profilu radnej Fot. www.facebook.com/PO.ZielinskaGrazyna Fot. www.facebook.com/PO.ZielinskaGrazyna

Jak relacjonują autorzy artykułu, Paulina Muskała i Paweł Domański, pomyłkę próbował wytłumaczyć radny PiS Marek Duklanowski, ale jego wypowiedź nie spotkała się ze zrozumieniem. Radna w dalszym ciągu nie szczędziła słów krytyki księdzu Oko. Pomogła dopiero interwencja reporterów, którzy do niej zadzwonili. W trakcie rozmowy okazało się, że radna nie wiedziała, czym ''Faktoid'' naprawdę jest. Jak sama stwierdziła, przynajmniej się czegoś przy tej okazji nauczyła. Nagrania z tych wypowiedzi można usłyszeć na stronie radia. Szczecińscy redaktorzy byli zdziwieni, że pomimo wyjaśnień, post w piątek wieczorem dalej widniał na Facebooku. Obecnie z profilu radnej zniknęły wszystkie aktualizacje z tego roku.

Co na to redakcja ''Faktoidu ''? Red. Nacz obiecał wysłać do radnej sarnę z nowym tosterem do lodów. Paczka może przyjść w każdej chwili.

Kontrowersyjna okładka w całości wygląda tak:

Faktoid nr 27 (229)Faktoid nr 27 (229) Faktoid Faktoid