To przebój Radia Maryja i Telewizji Trwam: ''Andrzej Duda nam się udał''

''Pośród waśni, zamętu i zła, idzie nowych ludzi plemię, ono z posad swych ruszy świat. Swym zapałem opasze ziemię, Ono strząśnie starzyzny pleśń''. To słowa pierwszej części przeboju z pierwszych miejsc list Radia Maryja i Telewizji Trwam. Teraz powstała następna. Zapewniamy, jest równie chwytliwa.

Spodobało ci się? Polub nas

Pierwsza część utworu była przebojem jeszcze w trakcie kampanii wyborczej . Zwycięstwo Andrzeja Dudy należało uczcić, powstała zatem następna. Melodia i słowa są proste, dzięki czemu szybko wpadają w ucho. Po samym tytule łatwo zgadnąć, że to prawdziwy pean pochwalny na cześć prezydenta Dudy. Zdobywa coraz większą popularność wśród słuchaczy, również w internecie. A usłyszeć go można w różnych miejscach, nawet w autobusie miejskim. Ludzie nucą pod nosem, co na pewno ułatwia fakt, że film na YouTubie zaopatrzony został w tekst:

 

Pierwsza część brzmiała tak:

 

Autorką tego wyborczego przeboju jest ta sama osoba, która ma na koncie również pieśń ''Po całej ziemi brzmi - Ave Maria ''. Pani Emilia Gołaszewska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie, a od 2012 roku honorowym obywatelem

gminy Gniewkowo

. Pochodzi z muzycznej i bardzo religijnej rodziny. Jej siostra, Alicja Gołaszewska jest autorką pieśni ''Czarna Madonno'' oraz organistką jasnogórską.