Nie uwierzycie, co zablokowało most nad Sanem i spowodowało wypadek. Mamy środek lata, a ten most wygląda jakby był zaśnieżony

Wczoraj w nocy doszło do zderzenia czterech samochodów na moście nad rzeką San w Radymnie. Droga była nieczynna dla ruchu drogowego przez kilka godzin z powodu... owadów. Chmara jętek zmieniła nawierzchnię w ślizgawkę.

Spodobało ci się? Polub nas

Rój jętek jednodniówek zablokował most na drodze krajowej nr 94 w Radymnie. Było ich tak dużo, że wyglądały jak śnieg . Właśnie z ich powodu doszło do zderzenia aż czterech samochodów. Jednym z kierowców była kobieta w ciąży, której zdrowiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jętki to owady żyjące w jeziorach i rzekach. Ich jaja mogą przeleżeć w wodzie nawet kilka lat, ale dorosłe osobniki żyją naprawdę krótko - czasem tylko jeden dzień. Jak się okazuje, ich masowe wyloty na drogi - zwłaszcza takie przy wodzie - mogą być naprawdę niebezpieczne, nie tylko kiedy owady są w powietrzu i ograniczają widoczność. Kiedy tak dużo jętek umiera i opada na drogę, zmienia ją w prawdziwą ślizgawkę. Tak właśnie było w przypadku mostu nad Sanem.

Tym niecodziennym problemem zajęli się drogowcy. Jak donosi na swoim profilu na Facebooku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad:

Usunięcie tego zjawiska trwało kilka godzin i wymagało użycia ciężkiego sprzętu.

Droga nr 94 jest już bezpieczna. Przynajmniej do czasu kolejnego wylotu jętek.

Przypominamy jak wygląda spotkanie z jętkami na drodze: