Używanie zwykłej gumki zamiast aparatu ortodontycznego może spowodować problemy z dziąsłami, a w ekstremalnych przypadkach nawet wypadanie zębów . Wydaje się jednak, że nie przekonuje to nastolatków; nowe filmy cały czas powstają.
Czy wpychanie sobie gumki między zęby to dobry pomysł? fot. Shalom De Sota / Facebook fot. Shalom De Sota / Facebook
Młodzi ludzie zwracają bardzo dużą uwagę na swój wygląd , często są z niego niezadowoleni i oczekują prostych, szybkich rozwiązań.
Nowemu trendowi ulegają również chłopcy. fot. Facebook / Maryn Fetterman fot. Facebook / Maryn Fetterman
Filmik trafia do nich bardzo łatwo. Widzą osobę w ich wieku, która poleca im wypróbowany przez siebie sposób na "idealnie proste zęby" , nie weryfikują faktów, nie rozmawiają z dorosłymi.
Kolejna chętna na piękny uśmiech fot. Facebook / Beautybykloey178 fot. Facebook / Beautybykloey178
Choć trend nabrał tempa w ciągu kilku ostatnich miesięcy , nie znaczy to, że pomysł powstał właśnie wtedy. Użytkowniczka YouTube Shalom DeSota umieściła film zatytułowany ''Cheap easy braces!! Without going to the dentist!!!!!'' (Tanie, łatwe aparaty na zęby!! Nie trzeba iść do dentysty!!!!!) już w 2012 r.
Do tej pory otworzono go ponad 600 tysięcy razy . Dziewczyna twierdzi, że miała przerwę między zębami i chciała się jej pozbyć. Jej rodziny nie stać było na wizyty u ortodonty, więc postanowiła poradzić sobie własnymi siłami.
Ciekawe, jak długo będzie to nosić fot. Facebook / Evelyn Ruiz fot. Facebook / Evelyn Ruiz
Pod filmikiemi cały czas trwa żywa dyskusja. Autorka tłumaczy swoim widzom, że gumkę należy nosić ''chociaż przez kilka tygodni'' lub ''jak długo będzie trzeba'', potem dodaje "będzie bolało , szczególnie na początku, ale nie poddawajcie się, bo warto ''.
Ta dziewczyna nie jest zadowolona ze swojego uśmiechu fot. Facebook / lakota brown fot. Facebook / lakota brown
Dużo młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, podąża jej śladem. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy ''DIY Braces'' znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy filmów, najnowsze sprzed zaledwie kilku dni. Co pocieszające, autorzy dużej części z nich przestrzegają przed tą metodą.
Kolejna osoba, która chce poprawić swój uśmiech. fot. Facebook.com / Emma Nasrallah fot. Facebook.com / Emma Nasrallah
Ortodonci stanowczo odradzają domowy zabieg. Prawdziwy aparat ortodontyczny to koszt kilku tysięcy złotych, jednak naprawa szkód wyrządzonych przez realizację internetowych pomysłów może kosztować wielokrotnie więcej . Chyba nie warto ryzykować.