12-letni chłopiec zrobił dziurę w obrazie wartym 1,5 mln dolarów. Bo się poślizgnął

Dziecko upadło i zrobiło dziurę w obrazie ''Kwiaty''. To licząca sobie 350 lat martwa natura barokowego artysty Paola Porpory. Do zajścia doszło na wystawie w muzeum w Tajpej na Tajwanie.

Spodobało Ci się?

Wartość uszkodzonego obrazu eksperci szacują na ok. 1,5 mln dolarów. Został sprowadzony do galerii Huashan 1914 Creative Park w Tajpej razem z 55 innymi dziełami z całego świata. ''Kwiaty'' to charakterystyczna dla stylu Porpory martwa natura, przedstawiająca słoneczniki, róże, tulipany i goździki.

''Kwiaty'' Paolo Porpora''Kwiaty'' Paolo Porpora fot. via niceartgallery.com fot. via niceartgallery.com

Organizatorzy wystawy ''Twarze Leonarda, Obrazy Geniusza'' udostępnili nagranie, na którym widać ubranego w turkusową koszulkę i czarne spodenki chłopca. 12-latek szedł z kubkiem napoju i nawet nie patrzył w stronę obrazu . Dlatego wpadł na podest znajdujący się pod dziełem i stracił równowagę . Żeby nie upaść, oparł się o najbliższą ścianę. Pech chciał, że akurat tam wisiały ''Kwiaty''.

 

Na szczęście dzieło było ubezpieczone , tak więc rodzice pechowego chłopca nie muszą płacić za szkody. Organizatorzy wystawy na ratunek sprowadzili włoskiego specjalistę, który zajmie się jego renowacją. Po tej historii jednego jesteśmy pewni - zawsze trzeba patrzeć pod nogi.