Wielka rzeźba ''uciekła'' z muzeum i grasowała po ulicach miasta

To się nazywa spotkanie ze sztuką. Po ulicach Toledo potoczyła się blisko 4-metrowa piłka, która wymknęła się spod kontroli artysty i pracowników miejskiego muzeum. Ofiar w ludziach nie było, ucierpiał za to znak drogowy i sama piłka. Znaleźliśmy nagranie!

Spodobało Ci się?

Wyobraźcie sobie, że nagle widzicie gigantyczną dmuchaną piłkę, która toczy się po ulicy waszego miasta. A za nią bezradnie biegną dorośli ludzie . Dość abstrakcyjne przeżycie, prawda? Użytkownik Instagrama @Jeremy419 uchwycił właśnie takie zdarzenie na tym kapitalnym nagraniu:

250 lb redball on the loose! ?? #redball #publicart #downtown #downtowntoledo #art #toledo #glasscity #igers_toledo #playtimeTMA #ohiogram #igersohio #itmatterswhereyoumakeit #youwilldobetterintoledo Uncut-Full length video: https://youtu.be/shwjITmIXWA Jukin Media Verified (Original) *For licensing / permission to use: Contact - licensing(at)jukinmediadotcom

Film zamieszczony przez użytkownika Jeremy (@jeremy419) 19 Sie, 2015 o 2:48 PDT

Ta piłka nie dość, że duża, jest też ciężka - waży prawie 114 kg. Opanowanie jej pędu nie należy do prostych zadań. Zwłaszcza, kiedy pada deszcz i wieje silny wiatr. Nic dziwnego, że w efekcie zderzenia ucierpiała i sama piłka, i znak drogowy.

Jak się okazuje, to część projektu artystycznego Kurta Perschke . Nazywa się ''Red Ball Project '' (czyli Projekt Czerwona Piłka) i wędruje po miastach na całym świecie. Do Toledo w USA trafił na zaproszenie miejskiego muzeum . Jest częścią wystawy ''Play Time ''' (''Czas Zabawy'') i po takim ''występie'' na pewno przyciągnie więcej ludzi do galerii.

Zazwyczaj trasy wędrówek Czerwonej Piłki są wymyślane przez ludzi, których artysta spotyka w trakcie swoich wycieczek po mieście. Tym razem piłka wybrała wolność. Skończyło się więc właśnie na wygiętym znaku drogowym i małą dziurą w piłce. Uszkodzenia nie były na szczęście poważne i można dalej ją oglądać w muzeum do 9 września.

A wy co byście zrobili, gdybyście zobaczyli taką piłkę w swoim mieście?

If you've seen the video you'll figure out where Rory took this photo at. (He was in that car!) All credit to him for this picture! Glad you survived the #redballescape #redballproject #redballprojecttoledo #redball #downtowntoledo #downtown #publicart #toledo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jeremy (@jeremy419) 22 Sie, 2015 o 10:08 PDT