Wylali wodę na beton. Stworzyli wideo, które daje prawdziwą satysfakcję

Wydawałoby się, że film, na którym ktoś wylewa wodę na parkingu, nie ma w sobie nic ciekawego. A jednak jest to wideo, które ucieszy każdego perfekcjonistę. A wszystko dzięki właściwościom tego betonu.

Czy wiecie, że istnieje beton, który przepuszcza wodę? To tak zwany beton jamisty. Można wylewać na niego wodę cały dzień, a na powierzchni nie zostanie ani kropla wody. Taka betonowa powierzchnia jest łatwiejsza w czyszczeniu, lepiej wygląda i jest wolna od stojącej na powierzchni wody. Kałuże na chodniku to już przeszłość. Nie wierzycie? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo

Sekretem betonu jest specjalna mieszanka składników. Cement musi być zmieszany z gruboziarnistym kruszywem. Dzięki temu beton ma w sobie luki, przez które przechodzi woda. A powierzchnia pozostaje sucha bez względu na okoliczności.

Beton musi być regularnie i starannie czyszczony. Żeby przepuszczać wodę, przestrzeń między ziarnami kruszyw musi być wolna. Kolejnym problemem jest temperatura- beton może być efektywnie używany tylko w cieplejszym klimacie. Zamarzająca woda, jeśli utknie w porze betonu, błyskawicznie go rozsadzi.