Dzięki temu wynalazkowi niepełnosprawna kobieta będzie mogła zabierać swoje dziecko na spacery

Sharina Jones została postrzelona, gdy miała pięć lat. W rezultacie porusza się na wózku inwalidzkim. W tym roku okazało się, że zostanie matką i nie wiedziała jak sobie poradzi z prowadzeniem wózka dziecięcego.

Spodobało Ci się?

Zazwyczaj to Sharina pomaga innym. Mieszkanka Detroit uczyniła z pomocy niepełnosprawnym życiową misję: poprzez swoją organizację non-profit Think Beyond the Chair wysyła wózki inwalidzkie do potrzebujących z całego świata. Zaś poprzez prowadzenie bloga  Push Goddess dostarcza motywacji innym. Kiedy Sharina dowiedziała się, że w tym roku zostanie matką, zaczęła zastanawiać się jak poradzi sobie z prowadzeniem wózka dziecięcego.

Jones usłyszała o specjalnym projekcie realizowanym przez uniwersytet z Detroit. Powstaje on przy współpracy z licealistami, którzy dostają w ramach praktyk zadania z zakresu inżynierii. Sharina zgłosiła się do szefa projektu, który przydzielił jej do pomocy 16-letniego Aldena Kena.

Aldenowi zostało powierzone zadanie połączenia wózka inwalidzkiego z dziecięcym, tak aby Sharina nie miała problemu z poruszaniem się z dzieckiem. Kane był zachwycony współpracą:

-To było świetne doświadczenie spotkać się z Shariną, aby dowiedzieć się czego chcę, a czego nie. Rozmowy pomogły rozwiać wszystkie wątpliwości: gdzie umieścić schowek na pieluszki a gdzie wajchę do odczepiania wózka dla dziecka.

Alden prezentuje swój wynalazekAlden prezentuje swój wynalazek fot. youtube.com/John Powell fot. youtube.com/John Powell

-To niesamowite uczucie widzieć Sharine korzystającą z mojego wynalazku.

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak Alden Kane prezentuje swój wynalazek:

 
-Uwielbiam ten wózek! Wszystko staję się łatwiejsze dzięki niemu. Co do Aldena, to kocham tego chłopaka. Będzie w przyszłości świetnym inżynierem - powiedziała przeszczęśliwa Jones.

Spodobało Ci się?

OBEJRZYJ NASZ FILM O MYCIU RĄK