Kierowca znalazł w autobusie kopertę z 12 tys. złotych. Oddał je następnego dnia i uratował wesele

14 października 27-letni kierowca autobusu w Jastrzębiu Zdrój znalazł kopertę z pokaźną sumą pieniędzy. Co więcej, widniał na niej napis ''Na wesele''. Świadomy, że znajdujące się w niej 12 tysięcy złotych ma dla kogoś ogromne znaczenie, zaczął intensywne poszukiwania właściciela.

Spodobało Ci się?

Na portalu społecznościowym zamieścił ogłoszenie . Napisał, że będzie czekać na właściciela pieniędzy następnego dnia w autobusie tej samej linii. Celowo nie podał jej numeru, by uniknąć prób oszustwa. Dodał też, że koperta była charakterystycznie oznaczona. Zaznaczył, że jeśli nikt się nie znajdzie, odda pieniądze na komendę policji.

Dzięki jego staraniom, informacja bardzo szybko została udostępniona w szerokim kręgu osób. Nie było potrzeba wiele czasu by trafiła też do wnuczki kobiety, która zgubiła kopertę po tym, jak pobrała pieniądze z banku.

15 października babcia i wnuczka razem pojawiły się na wyznaczonym spotkaniu. Nie kryły wzruszenia, podkreślając, że nie spodziewały się takiej uczciwości.Bardzo chciały podziękować mężczyźnie, który uratował całe wesele. Jednak on nie był zainteresowany przyjęciem znaleźnego. Chce zachować anonimowość, nie czuje się bohaterem. Skoro nie ma mowy o nagrodzie pieniężnej, kobiety wpadły na dużo lepszy pomysł.

W najbliższą sobotę odbędzie się wesele, na które są przeznaczone pieniądze z osławionej już koperty. Zatem w ramach podziękowań, uczciwy kierowca został na nie zaproszony wraz z osobą towarzyszącą. Osobiście chce mu też podziękować prezydent Jastrzębia.

Spodobało Ci się?