Zastanawialiście się dlaczego łyżeczka do McFlurry wygląda tak, jak wygląda? My już wiemy

Teoretycznie każdy, kto jadł te lody, widział, jak pracownik restauracji nakłada McFlurry. Ale ''widzieć'' nie zawsze znaczy ''zobaczyć i zrozumieć''. Rozwiejmy zatem raz na zawsze tajemnicę tej łyżeczki.

Kto nie lubi jeść lodów? Na pewno nie raz pałaszowaliście firmowy przysmak w McDonald's. Poza tym, że jest pyszny, ma też do siebie to, że zawsze znajdziemy tam łyżeczkę o specyficznym kształcie. Dlaczego trzonek łyżki przypomina kwadratową słomkę?

Może to tylko taki zabieg estetyczny, odróżniający McFlurry od podobnych deserów konkurencyjnych firm?

Ludzie na całym świecie zachodzą w głowę na czym polega sekret tego kształtu. Na blogu thewaitingplatypus na platformie tumblr.com jeden z pracowników tej gastronomicznej sieci postanowił skomentować poniższe dociekania studenta inżynierii, który ocenił z fachowego punktu widzenia cechy osławionej łyżki:

Dlaczego?Dlaczego? fot. The waiting platypus | tumblr.com fot. The waiting platypus | tumblr.com

Jako student inżynierii mogę wam powiedzieć, że: Zwykła łyżka najprawdopodobniej złamałaby się w lodach Dzięki kwadratowemu kształtowi łatwiej ją utrzymać w ręku Dziura w środku izoluje plastik od zimna i zapobiega jego złamaniu Długość łyżki powoduje, że wszystkie te cechy nabierają na sile

Brzmi całkiem poważnie, prawda? Prawda tymczasem wygląda nieco inaczej:

PowodyPowody  The waiting platypus | tumblr.com The waiting platypus | tumblr.com

Jako ktoś, kto pracował w Mc Donald's mogę wam powiedzieć to: Wypełniamy kubek lodami, dorzucamy do środka wybrane ''nadzienie'' i wkładamy do środka łyżkę. Wkładamy wszystko do maszyny i używamy łyżki, żeby całość wymieszać.
 

Wstrząsające odkrycie, prawda?