Pielęgniarka kładzie noworodka do inkubatora umierającej siostrzyczki. Nagle... PRAWDZIWY CUD

20 lat temu dotyk malutkiej dziewczynki uratował jej siostrę bliźniaczkę. Zdjęcie przytulonych w inkubatorze sióstr, obiegło cały świat, a historia która się za nim kryje wzruszyła miliony ludzi.

W 1995 roku w jednym z amerykańskich szpitali na świat przyszły Kyrie i Brielle Jackson, siostry bliźniaczki, które urodziły się 12 tygodni wcześniej niż planowano. Lekarze umieścili każdą z nich w osobnym inkubatorze, tak żeby zapobiec zakażeniu krzyżowemu. Kyrie robiła duże postępy. Przybierała na wadze i z dnia na dzień stawała się coraz silniejsza. Niestety druga z sióstr, Brielle, nie radziła sobie tak dobrze. Miała problemy z sercem, a poziom tlenu w jej organizmie był bardzo niski.

5 dni po narodzinach stan Brielle dramatycznie się pogorszył. Jej małe ciało zaczęło sinieć, a rytm serca słabł. Rodzice przygotowywali się na najgorsze. Wtedy z nietypową propozycją podeszła do nich pielęgniarka, która nie mogła patrzeć na cierpienie dziecka.

Pielęgniarka Gayle Kasparian zaproponowała rodzicom rozwiązanie, którego nie stosowało się wtedy w Stanach Zjednoczonych. Za ich pozwoleniem położyła obie siostry do jednego inkubatora, nie zważając na procedury obowiązujące w Ameryce. Chwilę po tym, jak go zamknęła, Kyrie zrobiła coś, co przeszło do historii:

Kyrie obięła swoją chorą siostrzyczkę ramieniem. Wtedy jej tętno się unormowało, a temperatura wzrosła do standardowej. Jej stan zdrowia zaczął się poprawiać. Po paru dniach obie bliźniaczki zostały wypisane ze szpitala i wróciły do domu ze swoimi rodzicami. Dziewczynki przez kolejne pięć lat spały w jednym łóżku i jak twierdzi ich mama, każdej nocy przytulały się do siebie, tak jak w inkubatorze.

 

Był to jeden z pierwszych tego typu przypadków w Stanach Zjednoczonych, kiedy kontakt skóry ze skórą zadziałał więcej niż medycyna. Dzisiaj dziewczyny mają 20 lat i obie kończą studia. Wyjechały na inne uczelnie, jednak więź, która jest pomiędzy nimi nigdy nie zniknęła.

Uścisk, który zmienił medycynęUścisk, który zmienił medycynę Youtube.com/ CNN/ kadr Youtube.com/ CNN/ kadr

Zobacz wideo