Czy da się wytłumaczyć polską politykę MEMAMI? BuzzFeed próbuje

Portal BuzzFeed, znany ze swojego satyrycznego sposobu pisania, w 28 MEMACH podsumował współczesną politykę Polski. Obrazki znają wszyscy, ale zagraniczny komentarz jest czymś nowym.

Spodobało Ci się?

Autorami  artykułu są Brytyjczyk i Polak. Razem zebrali memy i postanowili w skrócie przedstawić, jak polską politykę widzą Internauci. Zaczęli od okresu, kiedy pierwszy raz do władzy doszedł PiS. Nie zapomnieli przypomnieć o roli braci Kaczyńskich w filmowym klasyku dla dzieci ''O dwóch takich co ukradli księżyc''. Partia została zapamiętana za granicą jako ta, która:

''popełniała gafę za gafą, za którą stała kolejna gafa''

Autorzy przypomnieli między innymi historię z Teletubisiami, kiedy to rzecznik praw dziecka wykazała się niezwykłą podejrzliwością w stosunku do niebieskiego bohatera z czerwoną torebką.

Autorzy nie zostawili też suchej nitki na podejrzeniach polskich polityków po katastrofie pod Smoleńskiem. Na celownik wzięli Antoniego Macierewicza, którego zapamiętali jako twórcę legendarnych już teorii spiskowych. Najbardziej spodobała im się ta o sztucznej mgle, wybuchu w salonce i bombie termobarycznej. Klasyczna ''wina Tuska'' też została zauważona za granicą.

memymemy memgenerator.pl memgenerator.pl

Redaktorzy byli pod wrażeniem tego jak Andrzej Duda zaskakująco, nawet dla samego Kaczyńskiego, został wybrany prezydentem. Zauważyli, że był bardzo popularny wśród młodych i tych nieco starszych Polaków. Przeszukali nawet czeluści Internetu i znaleźli to:

 

''Polska w ruinie'' tym hasłem BuzzFeed podsumował kampanię wyborczą PiS-u przed wyborami do parlamentu.

memymemy Facebook.com/sokzburaka Facebook.com/sokzburaka

Autorzy tekstu byli pod wrażeniem tego, jak dla Polaków ta partia mogła być niewystarczająco radykalna i do tablicy przywołali Janusza Korwina - Mikke:

''To człowiek, który uważał że Hitler najprawdopodobniej nie wiedział, że Żydzi byli eksterminowani, oraz że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych''

Redaktorzy opisali też polską lewicę. Do gustu przypadł im Leszk Miller - który winę za swoją przegraną zrzucił na partię Zandberga. Podziw, a chyba przede wszystkim zdziwienie zbudził fakt, że do polskiego parlamentu wszedł Paweł Kukiz, który

''odmówił zdradzenia swoich politycznych planów''

i Liroy, raper znany ze swojego

''barwnego języka''.

memymemy docinek.com

docinek.com

Podsumowanie? Według autorów bardzo proste. Przed Polską trudne lata. Wszyscy uciekną, a kraj zmieni się w Protektorat Watykanu.

Na szczęście ta wizja polskiej polityki jest bardzo spłycona. A co do pytania z tytułu, no cóż, mamy jedynie nadzieję, że nikt nie potraktował próby BuzzFeedu poważnie.

Zobacz wideo
Więcej o: