''Pochmurne tsunami'', czyli superburza nad Sydney. Wygląda jak kadr z filmu katastroficznego

Ciemne chmury burzowe zebrały się dzisiaj nad Sydney. Przyroda po raz kolejny pokazała swoją siłę, a przy okazji wymalowała niespotykany spektakl na niebie. Już same zdjęcia przyprawiają o dreszcze.

Spodobało Ci się?

W piątkowe popołudnie niebo nad Sydney zostało przykryte przez warstwę ciemnych, burzowych chmur. Przyniosły ze sobą bardzo silny wiatr, gwałtowne opady deszczu i gradu. A oprócz tego, stworzyły na niebie prawdziwy spektakl barw i kształtów.

Internauci bardzo szybko zaczęli wymyślać nazwy dla tego zjawiska. ''Pochmurne tsunami'', czy ''podniebne tsunami'' to tylko niektóre z nich. Nic dziwnego, że dopisuje im wena twórcza. Widząc takie rzeczy na niebie, nie można obok niech przejść obojętnie:

Meteorolodzy od jakiegoś czasu przewidywali nadciągające nad miasto burze, ostrzegając przed dużym załamaniem pogody. Jednak to nie koniec ekstremalnych zjawisk. Pogoda nadal nie będzie rozpieszczała Australijczyków, dlatego służby zachęcają mieszkańców do pozostania w domach i przeczekania żywiołu w bezpiecznym miejscu.

Przyznajemy, że widoki są fantastyczne, ale nie chcielibyśmy znaleźć się w zasięgu żywiołu, który zwiastują te chmury.

Spodobało Ci się?