Ten nieuleczalnie chory 6-latek miał tylko jedno marzenie. Spełnili je...ANTYTERRORYŚCI

Tomek cierpi na nieuleczalna chorobę - dystrofię mięśniową Duchenne'a, ciężką odmianę postępującego zaniku mięśni. Chory chłopiec marzy o tym, żeby zostać prawdziwym komandosem. Na szczęście na swojej drodze spotkał ludzi, którzy byli gotowi spełnić to marzenie.

Spodobało Ci się?

Mama chłopca, pani Katarzyna, zgłosiła nietypową prośbę do olsztyńskiego oddziału prewencji. Opowiedziała policjantom o swoim synu, który od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Wyznała im, że je synek marzy o karierze komandosa. Antyterroryści chyba nie mogli zachować się lepiej:

 

Tomek został zaproszony razem ze swoja mamą do siedziby prewencji policji. Policjanci przygotowali dla chłopca mnóstwo atrakcji. Pokazali mu film o pracy policyjnych antyterrorystów i różne rodzaje broni, w którą wyposażeni są funkcjonariusze: granaty hukowe, tarcza balistyczna to tylko przykłady tego, co mógł zobaczyć chłopiec.

spełnili marzenie chorego chłopcaspełnili marzenie chorego chłopca policja.pl/ KWP w Olsztynie

policja.pl/ KWP w Olsztynie

spełnili marzenie chorego chłopcaspełnili marzenie chorego chłopca policja.pl/ KWP w Olsztynie

policja.pl/ KWP w Olsztynie

Film doskonale pokazuje, że to co zrobili dla Tomka policjanci, było dla niego niezwykle ważne. W swoim komunikacie funkcjonariusze sami przyznali, że jego uśmiech był dla nich największym podziękowaniem.

Na koniec policjanci obdarowali chłopca prezentami. Dostał od nich naszywki z emblematami sekcji antyterrorystycznej, kalendarz z dedykacją i atrapę granatu. spełnili marzenie małego chłopcaspełnili marzenie małego chłopca policja.pl/ KWP w Olsztynie

policja.pl/ KWP w Olsztynie

Jesteśmy pod wrażeniem tej historii. Cieszymy się, że policjanci znaleźli czas dla chłopca. Na pewno zapamięta ten dzień na długo.

Zobacz wideo