Kostka brukowa już prowokuje narodowców. A Marsz Niepodległości jeszcze się nie odbył...

Choć obchody Święta Niepodległości jeszcze się nie zaczęły, organizujący marsz narodowcy już obawiają się, że i tym razem nie odbędzie się bez prowokacji. I jako "dowód" zamieszczają w sieci zdjęcia. Zdjęcia kostki brukowej.

Spodobało Ci się?

Po zamieszkach, które wybuchły podczas zeszłorocznych Marszów Niepodległości, organizatorzy tłumaczyli, że do starć z policją doszło w wyniku "prowokacji". Dodajmy: policyjnej prowokacji.

FaktoidFaktoid Faktoid Fot. Faktoid

Czy w tym roku będzie podobnie? Organizatorzy Marszu Niepodległości ostrzegają na Facebooku, że trasie manifestacji wciąż są elementy, które mogą ich "zaskoczyć". I publikują zdjęcia kostki brukowej leżącej na ulicach Warszawy:

Choć powyższe zdjęcia to zapewne źle zabezpieczone roboty drogowe, wielu uczestników marszu przekonuje na Facebooku, że to prowokacja:

"Nawet ładnie w wiadereczka poukładali, śmierdzi prowokacją na kilometr"
"Żeby potem tvn mógł spokojnie głosić, że bandyci, czyt. uczestnicy marszu wyrywali kostkę i niszczyli stolice, normalna rzecz, tysiące ludzi na marszu wiedzą jedno, miliony przed telewizorami wiedzą drugie. Goebbels byłby dumny"
"Gotowe kubełki z kostką brukową, czyżby amunicja dla prowokatorów? ;)"
"Co za problem wstawić prowokatora z policji, który skorzysta z wiadra z kostką. A wina spadnie na tłum idący w marszu"

11 listopada11 listopada Fot. Kwejk Fot. Kwejk

Spodobało Ci się?